Ana SayfaGüncelTwitter, Yeni Erişilebilirlik Özelliğini Test Ediyor

Twitter, Yeni Erişilebilirlik Özelliğini Test Ediyor

Twitter, uygulamasında yeni iyileştirmeler yapmaya hevesli ve bu sonraki özellik tam da bunun kanıtı. Bugün şirket , görme engelli veya az gören kullanıcıların tweetleri daha iyi anlamalarına yardımcı olacak yeni bir erişilebilirlik özelliğini test ediyor.

Bu nedenle, uygulama kullanıcılara uyarılar şeklinde hatırlatıcılar gönderiyor, böylece lansmanı başarılı kılmak için resimlerine alternatif (alternatif) metin eklemeye başlayabilirler. Neden diye merak ediyorsanız, resim gönderilerine basit bir alternatif metin eklenmesi, az gören insanların anlaması için tweet’leri çok daha erişilebilir hale getiriyor.

Alternatif metin, resimde neyin mevcut olduğunu açıklayan basit bir açıklamaya verilen addır ve bunun bu kadar önemli olmasının bir nedeni vardır. Bu nedenle, okuma güçlüğü çeken kişiler, belirli bir görseli içeren tweet’lerde bahsedilenlerle daha iyi ilişki kurmak için artık bu yeni özelliğe güvenebilirler.

Bu içerik memler, manşetler, dergi el ilanları ve hatta diğerleri arasında belirli bir ekran görüntüsü şeklinde olabilir.

Twitter, şu anda herkese, tweet’leriyle platforma koydukları GIF’lerin yanı sıra resimler için alternatif metin yazma ve dahil etme şansı verildiğini söylüyor. Ancak Twitter, bunun zorunlu olmadığını, ancak yapılırsa yalnızca birkaç tıklama gerekeceğini söylüyor.

 

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir