Ana SayfaGüncelInstagram, yakın arkadaşlar hikayelerini DM'e taşıyor!

Instagram, yakın arkadaşlar hikayelerini DM’e taşıyor!

Z kuşağının favori uygulaması Instagram, kullanıcıların ilgisini çekmek için sürekli olarak yeni güncellemeler ve özelliklerle geliyor. Uygulama 2010 yılında piyasaya sürüldü ve geliştiriciler Kevin Systrom ve Mike Krieger tarafından oluşturuldu. Uygulama daha sonra Facebook tarafından satın alındı ​​ve daha sonra Meta olarak adlandırıldı.

Uygulama, kullanıcılarının Hashtag’ler ve coğrafi etiketler tarafından filtrelenebilen 1: 1 boyut oranında fotoğraf ve video yüklemesine olanak tanır. Daha önce de söylediğimiz gibi, her uygulamanın kullanıcının ilgisini korumak için güncellemelere ihtiyacı vardır ve Instagram da bir istisna değildir.

Uygulama, kullanıcılara yardımcı olmak ve uygulamada gezinmelerine yardımcı olmak için her zaman yeni özellikler sunar. Alessandro Paluzzi’nin belirttiği gibi, kullanıcıların yakın arkadaşlarının paylaştığı hikayeleri doğrudan kendi bölümlerinde görmelerini sağlayan böyle yeni bir özellik Instagram tarafından eklendi .

Yakın arkadaş hikayeleri, uygulamada yalnızca hikayeyi yayınlayan kullanıcı tarafından onaylanan seçilmiş bir kişi listesi tarafından görüntülenebilen hikayelerdir. Bu, herkese açık hesapları olan kişiler için iyi sonuç verir: bu, onları takip eden dünyadan onlara biraz mahremiyet sağlar. Takip eden bir hayranı olan biriyseniz ve yalnızca arkadaşlarınız ve ailenizle bir şeyler paylaşmak istiyorsanız, o zaman yakın arkadaş hikayeleri gitmenin yoludur.

Şimdi özellik şu ki, bir arkadaşınız yakın bir arkadaşınızın hikayesini yayınladıysa ve çok sayıda insanı takip ediyorsanız, o hikayeye ulaşmak için hikaye çubuğunda arama yapmanız gerekecek; bu özellikle sola kaydırmanız ve doğrudan mesajlar listenizi açmanız yeterli olacaktır. Oradan, listenin yukarısında, orada arkadaşınızın hikayesinin olduğu bir bar göreceksiniz.

Bu özellik, acele eden insanlara yardımcı olacak çok ilginç bir özellik ve Instagram’ın gelecekte de bunun gibi harika özelliklerle gelmeye devam etmesini umuyoruz.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir