Ana SayfaGüncelInstagram, 'Yakın Arkadaşlar' özelliğini değiştiriyor!

Instagram, ‘Yakın Arkadaşlar’ özelliğini değiştiriyor!

Dünyaca ünlü sosyal medya platformlarının başlarında şüphesiz Instagram da yer alıyor. Şirket, kullanıcıların kendilerine daha yakın hissettiği kişiler ile paylaşmak isteyecekleri şeyler olacağını düşünerek 2018 yılında Yakın Arkadaşlar özelliğini kullanıma sundu. Bu özellik kullanıma sunulduktan sonra birçok kez güncelleme aldı ancak bu sefer özelliğin isminin ve işlevinin değiştirileceği bildiriliyor.

instagram

Yakın Arkadaşlar özelliği ”Seçilmiş Takipçiler” olarak değiştiriliyor

Sosyal medya uzmanı Alessandro Paluzzi tarafından bildirilenlere göre Instagram, yakın arkadaşlar özelliğini ”Seçilmiş Takipçiler” olarak değiştirecek. Bu isim değişikliği ile birlikte özelliğin işlevi de değişecek. Şu anda mevcut oln yakın arkadaşlar özelliğini kullanmak için ilk önce listenize arkadaşlarınızı eklemeniz daha sonrasında da hikayeyi paylaşmanız gerekiyor. Bu, yakın arkadaşlara atacağınız bir hikayeyi görmemesini istediğiniz kişiyi her defasında çıkartıp 24 saat sonra tekrar eklemek zorunda bıraktığı için özellikle bu tür kullanımlar yapanları uğraştırıyordu. Şimdi Instagram, bunu çözmek için harekete geçti.

Kullanıcılar hikayelerini paylaşmak istedikleri kişileri tek tek seçecek

Seçilmiş Takipçiler adlı yeni özellik ile birlikte Instagram, sizin hikayelerinizi hangi takipçilerinizle paylaşmak istediğinizi seçmenize olanak tanıyacak. Bu sayede hikayenizi görmesini istediğiniz kullanıcıları kendiniz belirleyebileceksiniz ve artık çıkart-ekle yapmanıza gerek kalmayacak.

Seçilmiş Takipçiler ile paylaşacağınız her hikaye için görmesini istediğiniz kullanıcıları tek tek seçmeniz gerekecek. Bu biraz zahmetli olabilir ancak hikayenizi sınırlı sayıda kişi görecekse çok da zamanınızı almayacak.

Bir kullanıcı, bu özelliğin abonelik sistemini doğurabileceğini iddia etti

Öte yandan bir Instagram kullanıcısı Twitter’da, Instagram tarafından yapılan bu yeniliğin kullanıcılar arasında abonelik sistemi oluşturabileceğini iddia etti. Yani bir kişi hikayelerini görmeniz için sizden para isteyebilecek diyen kullanıcı, insanların bu sayede bu alandan da bir gelir elde edebileceğini duyurdu. Bu aslında kulağa pek de mantıksız gelmiyor ancak kullanıcıların bir çoğunun özelliği normal işlevinde kullanması bekleniyor.

Kaynak

 

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir