Ana SayfaGüncelInstagram’dan ‘yukarı kaydır’ özelliği için sevindiren karar!

Instagram’dan ‘yukarı kaydır’ özelliği için sevindiren karar!

2016 yılında Hikayeler özelliğini getiren Instagram, yukarı kaydır yöntemiyle kullanıcıların paylaşımlarına harici bağlantı eklemelerine izin veriyor. Özellikle sponsorlu içerik üreten fenomenlerde karşılaştığımız özelliğin kullanım alanı elbette ki sınırlı değil. İster bir videoya, isterseniz de web sitenize direkt olarak takipçilerinizi yönlendirebiliyorsunuz.

Yukarı kaydır yöntemini şimdiye kadar 10 bin takipçisi olan veya mavi tik rozeti bulunan hesaplar kullanabiliyorlardı. Bunun dışındakiler ise hikayelerine link ekleyemiyorlardı. Onları es geçmek istemeyen Instagram bütün kullanıcıların erişimine açık olacak bir özellik geliştirmeye başladı.

instagram yukarı kaydır

Instagram, yukarı kaydır benzeri özellik için kolları sıvadı

Instagram harici link eklenebilen bir çıkartma geliştirmeye başladı. Hikayelerdeki sticker bölümüne yerleştirilen yeni işlev bütün kullanıcıların erişimine açık olacak. Yani yukarı kaydır özelliğinde olduğu gibi, minimum takipçi şartı veya mavi tik kuralı aranmayacak. Şimdilik sınırlı bir test grubu üzerinde denemelere başlanan çıkartma, süreç bittikten sonra genel kullanıma açılacak.

Instagram hikayelerinden alışık olduğumuz yukarı kaydır özelliğinin alternatifi niteliği taşıyan çıkartmanın çalışma mantığı çok farklı olacak. Hesap sahibinin ekleyeceği link hikayede ekranın belli bir yerine konumlandırılacak, gizli olmayacak. Takipçiler ise bağlantıya ulaşmak için parmağı yukarı sürüklemeyecekler; bunun yerine ekranda gözüken çıkartmaya bir defa dokunmaları gerekecek. Akabinde uygulama tarayıcısı otomatik olarak eklenen linki açacak.

Kaynak Haber – ShiftDelete.Net

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir