Ana SayfaİnternetKodlama bilgisi olmadan internet sitesi kurabilir miyim?

Kodlama bilgisi olmadan internet sitesi kurabilir miyim?

Hiç kodlama bilgisi olmadan web sitesi kurabilir mi? Bunun mümkün olmadığını düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Herhangi bir kodlama bilginiz olmadan, sıfırdan bir web sitesi açmanızı mümkün kılacak hazır web sitesi oluşturucular var!

Hazır internet sitesi kurucu diyebileceğimiz içerik yönetim sistemleri, kodlama bilgisi olmadan web sitesi kurmak isteyen bireyler ve küçük işletmeler için mükemmel bir çözümdür. Fakat piyasada çok fazla web sitesi oluşturucu olduğu için yeni başlayanlar için en iyi web sitesi oluşturucuyu bulmak zor olabilir.

Bu yüzden bugün bu yazıda, en popüler ve en kullanışlı hazır web sitesi hizmetlerini öğrenmenizi sağlayacağız.

En iyi hazır web sitesi aracını nasıl seçerim?

En iyi hazır web sitesi oluşturucuları karşılaştırmadan önce, web sitenizin amacını tanımlamanız gerekir. Bu tanımlamayı yaptıktan sonra en iyi hazır web sitesi oluşturucu seçiminde kullanmanız gereken en önemli kriterler aşağıdaki gibidir:

1. Kullanım kolaylığı

İyi bir hazır web sitesi oluşturucunun, kullanımı kolay olmalıdır. Özellikle de kodlama bilgi sahibi olmayan kullanıcılar için. 

2. Fiyatlandırma

Fiyat için en fazla değeri sunan bir araç bulmanız gerekir. Seçiminizi yapmadan önce; ücretsiz alan adı, ücretsiz SSL, ücretsiz iş e-posta’sı, ücretsiz e-ticaret özellikleri vb. özellikler sunuluyor mu, bu soruların cevaplarını arayabilirsiniz.

3. Tasarım

Bir hazır web sitesi oluşturucunun, arasından sektörünüze göre seçim yapabileceğiniz binlerce şablonu olması gerekir.

4. Müşteri desteği

Herhangi bir sorunla karşılaşmanız durumunda, 7/24 müşteri desteğinin mevcut olduğundan emin olmalısınız.

5. Veri sahipliği

Genellikle ilk defa bir web sitesi tasarlayacak olanlar bunu düşünmezler, fakat verilerinizin hizmet sağlayıcı ile paylaşılmadığından emin olmanız için hizmet şartlarını dikkatlice okumanız gerekir.

Tüm bunlara ek olarak, seçtiğiniz web sitesi oluşturucunun, işletmeniz büyüdükçe ihtiyaçlarınızı karşılayabildiğinden emin olmanız gerekir.

Yukarıda en iyi hazır site tasarım aracını nasıl seçeceğinizi anlattık. Şimdi de en iyi web sitesi araçlarına bir göz atalım.

 

Hosting.com.tr – Hazır Site Tasarım Aracı

Hosting.com.tr tarafından sunulan ‘Hazır Site Tasarım Aracı’ , web sitenizi sıfırdan kurmanız için kullanımı oldukça kolay olan bir platformdur. Herhangi bir programlama yeterliliği olmadan profesyonel web siteleri kurmayı hedefleyen, yazılımcı olmayan ve yeni başlayanlar için güzel bir seçimdir. 

Hiç bir teknik bilgiye ihtiyacınız olmadan 3 adımda sitenizi hazırlayabileceğiniz araç, web sitenizi barındırmak için kurumsal düzeyde bir altyapı ve ücretsiz domain ile birlikte gelir.

Popüleri rakiplerinin aksine ‘Ücretsiz Alan Adı ve Web Alanı’ mevcut paketlerin hepsinde vardır. Ayrıca paket fiyatları rakiplerine göre oldukça ucuzdur.

Fiyatlandırma

Hosting.com.tr “Hazır Site Tasarım Aracı” paketleri ayda 1,49 dolarından başlar, Medium paketi 2.49 dolarLarge paketi ise 2.99 dolardır.

Hazır Site Tasarım Aracı”, kullanımı oldukça kolay olan muhteşem tasarlanmış bir platformdur. Çok ucuz maliyetlerle rakiplerinizden bir adım öne geçmeniz için mükemmel bir seçim olabilir.

Wix

Kodlama bilgisi olmadan bir web sitesi oluşturmak isteyenler için en popüler web sitesi oluşturuculardan biri de Wix’tir. Hepsi bir arada hizmet, birçok gelişmiş özellik, gelişmiş tasarım özelleştirme seçenekleri ve bir web sitesini başlatmak ve yönetmek için gereken araçlarla birlikte gelir. 

Wix, ayrıca işlevsellik, kullanım kolaylığı ve esneklik özelliklerine sahiptir.

Fiyatlandırma

Wix, farklı fiyatlandırma seçenekleri sunar. Ücretsiz plan asla sona ermez ve platformun tüm entegre işlevlerini anlamanıza ve test etmenize olanak tanır. Premium planlar; Web Sitesi Paketleri ve İşletme/E-Ticaret Paketleri olarak ikiye ayrılır. Maliyetleri 17.5/ay’dan başlar.

uKit 

uKit, web sitesinizi sıfırdan başlatmak ve yönetmek için kolay bir hazır web sitesi oluşturucudur. uKit aynı zamanda yeni başlayanların ihtiyaçları göz önünde bulundurularak oluşturulmuş en uygun fiyatlı platformlardan biridir. uKit, ilk kez kullananlar için o kadar basit ve kullanışlıdır ki, üst düzey projeler oluşturmak için fazla çaba ve zaman harcamanız gerekmez. 

Fiyatlandırma

uKit, kalite ve özelliklerden ödün vermeyen en ucuz web sitesi oluşturucularından biridir. Seçeneklerini ve ücretli 4 planını test etmek için 14 günlük ücretsiz deneme sunar. En uygun fiyatlı planın maliyeti ayda 5 dolardır.

SITE123

SITE123, yeni başlayanlar için olağanüstü rahatlık, basitlik, sezgisel gezinme ve işlevsellik sunan ücretsiz ve basit bir web sitesi oluşturucudur. SITE123 ile çalışmak için herhangi bir programlama becerisine gerek yoktur. Platform, sorunsuz tasarım özelleştirmesi için bir dizi entegre özellik ve araç sağlar. 

Fiyatlandırma

Tamamen ücretsiz başlama fırsatını ortaya koyan SITE123’teki ücretsiz planın içerdiği kısıtlamalardan kurtulmak için 5.80 dolarlık premium aboneliğe geçmeniz gerekir.

Squarespace

Squarespace, hiçbir kodlama bilgisi olmayanlar için piyasaya sürülen hepsi bir arada hazır web sitesi oluşturucularından biridir. Platform; portföy, küçük/orta ölçekli e-ticaret siteleri, blog ve küçük işletme web siteleri işletmek isteyen girişimciler ve yaratıcı kişiler için harika bir seçimdir.

Fiyatlandırma

Squarespace’in ücretsiz planı yoktur, ancak sistemin entegre işlevselliğini 14 gün boyunca test etmenizi sağlayan ücretsiz bir deneme sürümü vardır. Premium planların maliyetleri ayda 12 dolardan başlar.

Kodlama olmadan bir web sitesi oluşturmak zor gibi görünse de, yukarıda listelediğimiz araçlar sayesinde imkansız diye bir şey olmadığını anlamışsınızdır. Bu araçlar çok çeşitli özellikleri ve seçenekleri kapsar. Web sitesi oluşturmayı sorunsuz, basit ve eğlenceli bir süreç haline getirir.

Yukarıdaki listedeki tüm seçenekler dikkate almaya değerdir. Bu yüzden web sitenizi oluşturmadan önce en iyi sonuç için her aracın tüm özelliklerini keşfetmeye odaklanın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir