Ana SayfaGüncelKullanıcılar Artık ABD Dışında 'TikTok Now' Adlı Yeni Bir 'Be Real' Klonunu...

Kullanıcılar Artık ABD Dışında ‘TikTok Now’ Adlı Yeni Bir ‘Be Real’ Klonunu Kullanabilir

BeReal, dijital dünyada gerçekten büyük bir başarı elde ediyor ve eğer bilmiyorsanız, TikTok’un ‘TikTok Now’ adlı trend uygulamasının kendi klon versiyonu var.

Uygulama, takipçilerinize belirli bir anda neler yapabileceğinizle ilgili rastgele istemler şeklinde gerçek güncellemeler sağlamak için tasarlanmıştır. Rastgele ve kendiliğinden ve insanlar onu seviyor.

TikTok’un klon versiyonunun lansmanı artık ABD dışında kapmak için hazır, böylece ilgileniyorsanız indirebilirsiniz. Google Play Store’da TikTok’un lansmanından övgüyle bahseden

yeni bir açıklama görüldü . Uygulama, kullanıcıların hayatlarının en gerçek anlarını kendileri için en önemli olanlarla paylaşmalarını istiyor.

Günlük olarak, arkadaşlarınızla aynı anda resim veya video ekleyebilirsiniz. Bu şekilde, kimlerin aktif ve güncellemelerinizi görmekte özgür olduğunu bileceksiniz. Benzer şekilde, arkadaşlarınız olarak çok sayıda bildirim alacaksınız. Bu, üç dakika boyunca açık olan ve sadece 10 saniyelik klipler eklemenize izin veren bir pencere şeklinde gelir. Bunu cihazınızın ön ve arka kameraları aracılığıyla yapabilirsiniz.

Gördüğünüz gibi, BeReal’ın tam olarak aynı kopyası. Ve dünyada trend olduğu için TikTok’un uygulamanın ayak izlerini takip etmek istemesi mantıklı.

Buna ek olarak, Matt Navarra sayesinde, yeni uygulama hakkında biraz daha bilgimiz var. ABD’de yeni özelliğin normal TikTok’ta bir seçenek olarak başlatıldığını söylüyor. İnsanların oradaki farklı pazarlara ne kadar iyi tepki verdiğini görmek için tasarlandı.

Uygulamanın bunu yapmaya karar vermesinin insanlara gerçekten fayda sağlayacağını düşünüyoruz çünkü kullanıcıların TikTok’a daha sık giriş yaptığını göreceksiniz. Ayrıca, reklamlar aracılığıyla daha iyi para kazanabilecekleri ve pazardaki varlıklarını gerçekten artırabilecekleri yer burasıdır.

Ayrı TikTok Now özelliği ABD dışında yeni bir girişim ve biz konuşurken bunun dünya çapındaki kullanıcılar için ne kadar iyi gittiğini görmemiz gerekecek. Uygulamanın varlığını gerçekten artırabilecek ve daha fazla kişinin aynı anda bağlantı kurmasına izin verebilecek çok sayıda çapraz tanıtım değeri var. Sonunda amaç, eskisinden daha büyük ve daha iyi bir etkileşime sahip olmaktır.

Bu taktiğin harika bir strateji olabileceğini de belirtmek isteriz çünkü TikTok, kullanıcılarının çoğunun ABD’den geldiğini bildiği için günümüz pazarına yeni bir uygulama eklemek gerçekten faydalı olabilir.

Durum ne olursa olsun, BeReal için haberler çok iyi değil çünkü pazar payı açısından gerçekten büyük zaman kazanıyor. Ve TikTok gibi bir rakibin gelip sadece kopyalayarak balonunu patlatması can sıkıcı.

Şu anda, BeReal uygulaması günde sadece 10 milyon aktif kullanıcıya sahip. Bu uygulamanın 43 milyonu aşan indirmeler aldığını gördük. Ayrıca, uygulamanın büyümesi gerçekten Clubhouse’un ötesine geçti, bu yüzden yutturmaca kesinlikle gerçek.

Karşılaştırma da çok ilginç, eğer kendimiz söylemek zorundaysak. Bu sadece ham rakamlarla ilgili değil, nihai sonuç ve Clubhouse çok iyi gitmiyor. O kadar çok uygulama onu kopyaladı ki, farklı ve benzersiz faktör artık mevcut değil ve pazarın dikkatini çekmiyor.

Şimdilik tüm gözler TikTok’un klon versiyonunda ve görünüşe göre çoğu kişi bunu dört gözle bekliyor. Senden ne haber?

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir