Ana SayfaSosyal MedyaLinkedIn İki Yeni Özelliği Kullanıma Sunuyor!

LinkedIn İki Yeni Özelliği Kullanıma Sunuyor!

İş bulma süreci COVID-19 salgını nedeniyle çoğunlukla sanallaştı ve LinkedIn. Başvuru sahiplerinin iş görüşmelerine en iyi şekilde hazırlanmasına yardımcı olmak için iki yeni araç geliştirdi. Platform, yeni bir video tanıtım aracı tanıttı ve ‘mülakat hazırlama özelliklerine’ AI destekli bir geri bildirim aracı ekledi. Yeni araçlar, adaylara bir röportaj sırasında sorulan en yaygın soruları hazırlamalarına yardımcı olmayı ve adaylara en iyi izlenimi vermeleri için işe alım yöneticileri ve uzmanlardan ipuçları sağlamayı amaçlıyor. 

Koronavirüs pandemisi tüm dünyada karantinası zorunlu olduğundan. Çoğu şirket yüz yüze görüşmeler yapmak yerine yeni çalışanları işe almak için sanal iş görüşmeleri yapmaya başladı. LinkedIn, başvuru sahiplerinin bu sanal iş görüşmeleri sırasında en iyi izlenimi vermelerine yardımcı olmak için iki yeni araç geliştirdi. 

LinkedIn iki yeni

Çoğunlukla profesyonel bir sosyal medya platformu olarak adlandırılan LinkedIn, yeni bir ‘video tanıtım’ aracını test etmeye başladı. İşe alım yöneticileri, sanal röportajın bir parçası olarak yeni video tanıtım özelliğini isteyebilir ve adaylar talebe yazılı bir taslak veya video yoluyla yanıt verebilecekler. 

LinkedIn ürün yönetimi kıdemli direktörü Blake Barnes bir blog yazısı yayınladı yeni özelliklerin piyasaya sürülmesiyle ilgili. Blog yazısında, insanların% 65’inin bir çevrimiçi sanal iş görüşmesi sırasında bir adayın yaptığı izlenimin. Bir şahsen görüşme sırasında bir adayın yaptığı kadar hayati olduğunu düşündüklerini belirttiler. Yine de, bir adayın, her ikisi de aynı odada oturmadıklarında, potansiyel bir işverene yumuşak becerilerini göstermenin bazen zor olabileceğini söylüyor. Barnes, ‘video tanıtımı’ özelliğinin önemini belirtirken, dikkatle organize edilmiş bir yanıtın, adayın resmi röportaj başlamadan önce göze çarpması için mükemmel bir izlenim bırakmasına yardımcı olabileceğini söyledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir