Ana SayfaGüncelLinkedIn, Videolara Otomatik Altyazılar ve Diğer Bazı Daha İyi Erişilebilirlik Özellikleri Eklemek...

LinkedIn, Videolara Otomatik Altyazılar ve Diğer Bazı Daha İyi Erişilebilirlik Özellikleri Eklemek İçin Çalışıyor

LinkedIn, kullanıcıları için, kullanıcıların çoğunluğunu cezbedebilecek ve zorlayabilecek bazı önemli güncellemeleri duyurdu.

LinkedIn, insanların resmi olarak bağlantı kurdukları ve başarılarını, işlerini, fırsatlarını ve benzeri birçok şeyi paylaştığı en büyük sosyal bağlantı merkezlerinden biridir. Son zamanlarda LinkedIn, platformuna çok sayıda kullanıcıyı zorlayabilecek bazı ilginç özellikler ekledi. LinkedIn’in üzerinde çalıştığı

en ilgi çekici özellik , videolar için otomatik altyazılardır. Aşağıdaki güncelleme, hem içerik oluşturucular hem de izleyiciler için en hayati özellik olduğunu kanıtlıyor. Artık kullanıcılara bir video yükledikten sonra otomatik altyazı ekleme seçeneği sunulacak. Altyazıları ekledikten sonra içeriği kendi gereksinimlerine göre inceleyip yayınlayabilirler.

Aşağıdaki otomatik altyazılar, çeşitli durumlarda çeşitli kullanıcılara çok yardımcı olabilir. Otomatik altyazılar, işitme engelli kullanıcılar için büyük bir rol oynar. Ayrıca, birden fazla kullanıcı için ses kapalı koşullarda yeterince çalışabilir.

Otomatik altyazı özelliği, platformun odaklandığı tek özellik değil. Kullanılabilirliği daha iyi hale getirmek ve daha iyi rekabet avantajları elde etmek için devasa sosyal medya merkezi, daha iyi kontrastlar, reklamcılar için faydalı özellikler, daha iyi iş fırsatları ve çok daha fazlası gibi daha çekici güncellemelere odaklanıyor.

Platformun odaklandığı bir diğer hayati özellik ise yüksek kontrastlı erişilebilirlik özelliğidir. Artık kullanıcılar, farklı içerikleri önizlerken kontrast ayarlarını etkili bir şekilde değiştirebilir ve yüksek kontrastı açabilir. Bu özellik aynı zamanda çeşitli engelleri olan kişiler için erişilebilirliği artıracaktır.

Bu özelliklerinin yanı sıra LinkedIn, iş ilanı ve kariyer yönelimi için en büyük merkezlerden biridir. Platform, yeni ve güncellenmiş özelliklerle birlikte, iş arama çubuğunda erişilebilirlik ile iş aramalarında büyük bir gelişme olacağını da duyuruyor. Bu özellik, ileride birden fazla oryantasyon ve kariyer için kapılar açacaktır.

Resmi kaynaklara göre, ‘erişilebilirlik’ sektöründe çalışan herkes, LinkedIn’deki bu güncellenmiş özellik ile kolayca iş arayabilir. Modernize edilmiş algoritmalar ve işlevlerle, ‘erişilebilirlik mühendisi’ veya ‘erişilebilirlik görevlisi’ becerilerine sahip biri işleri kolayca seçip kapatabilir.

Eklemek gerekirse, LinkedIn ayrıca reklamverenler için yararlı özelliklere odaklanır. Artık reklamverenler, resim reklamlarına metin tanımları ekleyebilir. Bu eklenen özellik, daha iyi erişilebilirlik için de harika bir adımdır. Bu güncelleme, resimlerin altındaki metin açıklamaları ile daha kolay olacağı için LinkedIn reklamlarına daha fazla kullanıcı çekme eğilimindedir.

LinkedIn’in güncellenmiş sürümü ile bu özelliklere kolayca erişebilirsiniz. İş arama ve çevrimiçi fırsatlar için daha yüksek talep ile LinkedIn, birçok potansiyel kullanıcıyı platformuna çekmenin daha iyi yollarını kullanıyor.

Sonuç olarak, evden ve e-fırsatlardan artan doğrudan talep ve çalışma kapsamı ile LinkedIn, daha iyi bir kullanıcı deneyimi sağlamak için daha iyi erişilebilirliklere geniş çapta odaklanıyor. Aşağıdaki stratejiler ve güncellemelerle, en büyük bağlantı merkezi yalnızca müşteri eşitliğine ve keskin rekabet avantajına odaklanıyor

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir