Ana SayfaGüncelMeta, 3D Avatarlar konusunda bir adım attı!

Meta, 3D Avatarlar konusunda bir adım attı!

Dünya üzerinde en çok kullanılan sosyal medya bünyesinde barındıran şirket deyince aklımıza Meta geliyor. Eski adı Facebook Group olan Meta, isim değiştirdikten sonra metaverse alanında oldukça ciddi ilerlemeler kaydetti. Şirket, bu ilerleme adımlarına bir yenisini daha ekleme kararı aldı. İşte detaylar

facebook meta

3D avatarlar üç platform için geliyor!

Facebook’un ana şirketi Meta, Facebook Messenger ve Instagram’a 3D avatarlar getirmeye başlıyor. Sosyal medya devi, Instagram Hikayeleri ve doğrudan mesajlar için 3D avatar sunacağını açıkladı. Meta’nın platformları aracılığıyla kullanıcılar; çıkartmalarda, gönderilerinde, Facebook profil resimlerinde sanal karakterlerini kullanabilir.

İlk etapta üç ülkeye sunulacak

İlk olarak ABD, Kanada ve Meksika için sunulacak olan yeni 3D avatar özelliği, Quest VR platformu da dahil olmak üzere Meta’nın platformlarında kullanılabilecek. Meta’nın avatarlar ve sanal kimlikten sorumlu genel müdürü Aigerim Shorman blog yazısında yeni avatarların, engelli kullanıcıları kapsayacak şekilde işitme cihazları ve tekerlekli sandalyeler gibi şekilleri ve yardımcı cihazları içereceğini söyledi.

Peki siz bu özellik hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünde fikrinizi belirtmeyi unutmayın. Yeni gelişmelerden en hızlı şekilde haberdar olmak için takipte kalın!

Kaynak Haber: SDN

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir