Ana SayfaGüncelNetflix, 'Yalnızca Ses' modunu kullanıma sunuyor!

Netflix, ‘Yalnızca Ses’ modunu kullanıma sunuyor!

Android Police’in bildirdiğine göre Netflix, yalnızca ses adlı yeni bir oynatma modunu kullanıma sunmaya hazırlanıyor. Bu özellik ilk olarak bugün sunucu tarafında bir güncelleme olarak görüldü. Yakın zamanda içeriği açtıktan sonra oynatıcının üst kısmında yeni bir “Video Kapalı” düğmesi göreceksiniz. Görüntünün kapanmasını sağlayan bu buton, içeriklerin sadece sesini duymanıza yarıyor.

netflix android

Ayarlardan kontrol edilebilecek

Bu yeni mod, uygulama içerisinde “Yalnızca Ses” adı ile geliyor. Bu özelliği uygulama ayarlarından kontrol edebilirsiniz. Size “Her Zaman Açık”, “Kulaklıklar veya Harici Hoparlörler” ve “Kapalı” olarak üç farklı seçenek sunuluyor.

Önemli ölçüde veri tasarrufu sağlayacak

Ayarı seçmek veri kullanımınızı önemli ölçüde azaltır ve başka bir şey yaparken programları dinlemenizi sağlar. Bu özellik, belgeseller, stand-up ve diğer ses odaklı materyaller için çok iyi olacak, ancak dizi, film gibi görseller aracılığıyla anlatan içeriklerde pek işe yaramayacaktır.

Bu özellik ilk olarak Netflix Android uygulamasında kullanıma sunuluyor. İlerleyen dönemlerde iOS platformuna da gelmesi bekleniyor. Şu anda belirli bölgelerde kullanıma sunulan özellik, kısa süre sonra tüm dünyada kullanıma sunulacak.

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir