Ana Sayfa Güncel Twitter, kişiye özel kişiselleştirilmiş ‘Komik Tweetler’ gösterecek!

Twitter, kişiye özel kişiselleştirilmiş ‘Komik Tweetler’ gösterecek!

0
158 okunma
twitter

Sosyal medya devi Twitter, kişiselleştirme konusunda yaptığı yeniliklere yeniliklerini eklemeye hız kesmeden devam ediyor. Şirket bugün, yaptığı bu yeniliklere bir yenisini daha ekledi.

twitter

Mizah anlayışınıza uygun tweetler karşınıza çıkacak

Twitter, komik tweetleri bulmanızı kolaylaştırmak için çalışmalara başladı. Şirket, mizah anlayışınıza uyan tweet’leri karşınıza çıkarmayı amaçlayan yeni bir kişiselleştirme özelliğini deniyor. Güncelleme, Twitter’ın “komik tweetler” ve “viral tweetler” konularının bir parçası olarak geliyor. Geçmişte, konular özelliği bu kategorilere ayrılmış konularda rastgele seçilmiş tweet’leri ortaya çıkarırken, şirket şimdi beğenmelerinize, retweetlerinize ve kullandığınız emojilere dayalı olarak karşınıza size komik gelebilecek türden Tweet çıkartacağını söylüyor.

Yapay zeka modeli ile destekleniyor

Twitter ürün müdürü Isabella Turchetta, insanların komik olduğunu düşündükleri tarzdan tweetleri karşılarına çıkartma özelliği hem retweet hem beğeni hemde emojilere de dayalı bir yapay zeka modeli ile desteklendiğini söylüyor. Son zamanlarda kişiselleştirme konusunda birçok yenilik yapan şirket, yaptığı bu yenilikle de kullanıcıların beğenisini kazanacak gibi duruyor.

Çalışma mantığı Instagram’daki Keşfet bölümünün çalışma mantığı ile çok benzer

Bu özelliğin bir benzeri aslında Instagram’da da karşımıza çıkıyor. Şirket, ilgi duyduğumuz konulardaki içerikleri yapay zeka sayesinde tespit edip Keşfet bölümünde karşımıza çıkartıyor. Twitter tarafından yapılan bu yenilik de aslında bununla hemen hemen aynı. Şirket, kullanıcıların retweetlerine, beğenilerine, kullandığı emojilere bakarak kullanıcıya komik gelebilecek Tweetleri karşısına çıkartacak.

Kaynak

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz