Ana SayfaGüncelPinterest Video Klipler için Maksimum Uzunluğu Artırıyor

Pinterest Video Klipler için Maksimum Uzunluğu Artırıyor

TikTok’un yükselişi, birçok sosyal medya platformunu ilk kez video yükleme seçenekleri eklemek gibi şeyleri aramaya zorladı. Pinterest, geleneksel olarak bu tür gönderiler sunmamış olabilecek bir sosyal medya platformunun bir başka örneğidir, ancak durum böyle olmasına rağmen, TikTok’un beğenilerine karşı rekabet etmek için seçenek sunmaya başlamıştır.

Bu, Idea Pins formatı aracılığıyla yapılıyor, tüm bunlar söylendi ve şimdi Pinterest’in Lindsey Gamble tarafından tespit edildiği gibi, kullanıcıların daha uzun form videoları eklemesine izin vermeye başlamak üzere olduğunu belirtmek önemlidir. Bu, Pinterest’in TikTok’un oyun kitabından çıkardığı başka bir sayfa. Hızla büyüyen sosyal medya platformu eskiden tamamen kısa biçimli içeriğe odaklanmıştı, ancak YouTube devinin her zaman mevcut tehdidi, yalnızca kısa videolara bu kadar uzun süre güvenebileceği anlamına geliyordu.

Kullanıcılar da uzun formlu içerik istiyorlar, çünkü bu, potansiyel olarak izledikleri her şeye tamamen dalmalarına izin verebilecek türden bir şey. Bu nedenle, Pinterest’in kullanıcıların yükleyebileceği videoların maksimum uzunluğunu beş dakikaya genişletmesi mantıklı.

Önceki sınır 60 saniyeydi ve bu yeni maksimum uzunluk uzun metrajlı bir film için tam olarak yeterli olmasa da, platformdaki içerik oluşturucuların tartıştıkları konulara başka türlü olabileceğinden daha derine dalmalarına kesinlikle izin verecek. Bu tür içerik arayan kullanıcıların Pinterest’i kullanma olasılığı daha yüksek olabilir ve bu kesinlikle içerik oluşturucular için de daha çekici bir seçenek haline gelecektir.

Bununla birlikte, içerik oluşturucular uzun biçimli içeriğe çok fazla odaklanmak konusunda dikkatli olmalıdır. Her şey dikkate alınmış ve dikkate alınmış olarak ikisi arasında bir denge bulmaları gerekir. Bu, birini veya diğerini güçlü bir şekilde tercih eden belirli bir grubu yanlışlıkla yabancılaştırmadan tüm olası kitleleri hedeflemelerini sağlayacaktır.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir