Ana SayfaİnternetRiot Games, Minecraft benzeri oyunların yapımcısı Hypixel Studios'u satın aldı!

Riot Games, Minecraft benzeri oyunların yapımcısı Hypixel Studios’u satın aldı!

Riot Games, popüler Minecraft ve Roblox oyunlarına benzeyen bir oyunun yapımcısı olan Hypixel Studios ‘u satın aldı. Hypixel’in Hytale kullanıcısı tarafından oluşturulmuş bir içerik olan (UGC) oyunu olacak. 8 Bitlik sanat tarzı ile toplulukları destekleyen sanal bir dünya denilebilir.

Oyun, dünyanın en büyük mod sunucusu olan Hypixel’in oluşturucuları tarafından sağlanılıyor. Riot Games şirketi bir süreliğine tanıyor, çünkü bu şirket için başlangıç lansmanı sağlıyor. Dünyanın en büyük bağımsız oyun sunucusu olan Hypixel sunucu ağının arkasındaki ekip, oyunu 2018’de tekrar duyurmuştu. Oyun zaten 2.5 milyon kayıt yaptı ve 2021’e kadar yayınlanmış olacağı söyleniliyor.

Hypixel Studios, ekibin bir topluluk mod ekibinden bir oyun geliştirme işine geçiş hedefini gerçekleştirmek için yaptı.

hypixel studios

Hytale’in gelişimi 2015 yılında başladı ve başlangıçta Hypixel mod sunucusunun başarısı tarafından desteklendi.

Riot Games’in yanı sıra danışmanlar ve yatırımcılar şunlardı:
  • Dennis Fong, girişimi ve profesyonel oyuncu “Thresh” (Plays.tv CEO’su olarak değil, kişisel olarak yatırım yaptı).
  • Rob Pardo, Bonfire Studios’un kıdemli oyun tasarımcısı ve World of Warcraft’ın eski tasarımcısı.
  • Peter Levin, interaktif medya girişimcisi ve yatırımcısı. (Lionsgate’deki eski yöneticici veya yeni şirketin Griffin Gaming Partneri rolüne değil, kişisel olarak yatırım yaptı).
  • Jeff Lo, Seri Yatırımcı olarak yer alıyor.
  • Min Kim, oyun endüstrisinin kıdemli ve Bonfire Studios kurucu ortağı.

Levin ve Griffin Gaming Partners’ın kurucu üyesi Phil Sanderson için iki çıkışla iyi bir ay oldu. Levin, Hypixel’de erken yatırımcı iken Sanderson, Garena tarafından satın alınan Phoneix Labs’taki ilk yatırımcıydı.

2018’de plandığı gibi, oyun hem solo oyuncular hem de gruplar için savaş, işçilik ve inşaat içeren açık dünya macera moduna sahipti. Ayrıca çok çeşitli çevrimiçi mini oyunlara da sahipti ve oyuncular yaptıklarını yapabilir ve paylaşabilirlerdi. Ayrıca, blok tabanlı inşaat, oyun içi komut dosyası oluşturma ve film yapımı için erişilebilir bir araç paketine ve tarayıcı tabanlı bir modelleme ve animasyon araç takımı olan Hytale Model Maker’a sahipti.

Hypixel sunucusu Nisan 2013’te Simon Collins-Laflammer ve Philippe Touchette tarafından kuruldu. “Bir video oyunu için en popüler bağımsız sunucu” (64.533 eş zamanlı oyuncu ile) ve “14.1 milyon oyuncu ile bir Minecraft sunucusuna giriş yapan en benzersiz oyuncu” dahil olmak üzere dört Guiness Dünya Rekoruna sahiptir.

Hypixel Studios’un yeni atanan CEO’su Aaron “Noxy” Donaghey, şirketin oyuncuların coşkulu tepkisi yüzünden uçup gittiğini ve Riot’un beklentileri karşılayan bir oyun sunmalarına yardımcı olmak için doğru ortak olduğunu söyledi Donaghey, kalkınmanın hız kazandıkça, Hypixel Riot’un kaynaklarından yararlanacak. Şirketin merkezi Derry / Londonerry, Kuzey İrlanda’da yaşıyor ve 20 açık ofisleri bulunuyor.

Riot Games’in başkanı Dylan Jadega, yaptığı açıklamada Riot’un Hypixel ekibin birkaç yıldır tanıdığını ve tutkularını da tanıdığını söyledi. Hypixel Studios’un gelişim süreci boyunca yolculuklarını desteklemeyi, büyümelerine yardımcı olmayı ve onlardan öğrenmeyi dört gözle beklediğini söyledi.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir