Ana SayfaSosyal MedyaGoogle Meet, Tek bir karede 16 kişiyi gösterebilecek!

Google Meet, Tek bir karede 16 kişiyi gösterebilecek!

Google Hangouts, mesajlaşma hizmetlerini güncel tutma konusunda en iyi şekilde iş gören bir performansa sahip değil, ancak evden çalışan çok fazla insanla şirket, yazılımının yeteneklerini hızla genişletmek için çalışıyor.

google hangouts

Burada dikkat çeken nokta: Şirket Başkan yardımcısı Javier Soltero, bugün Reuters’e verdiği demeçte, bugünden itibaren Google Meet eski adı ile Hangouts Meet, çağrılarının bir kerede en fazla 16 katılımcıyı bir araya getirerek rakip Zoom’da ortak bir düzen yansıtabileceğini söyledi. Daha önce Google, yalnızca dört kişinin bir ızgarada görünmesine izin veriyordu. Ancak Zoom hala şirketin yenmesine sahipti; Zoom bir arama 49 kişiye kadar görüntüleme izni veriyor. Yani bu konuda her ne kadar artırma yapılsa da Zoom daha hizmetli diyebiliriz.

Açık olmak gerekirse, ekranda aynı anda kaç kişinin görülebileceğinden bahsedildiğinden dolayı, Toplam izleyici açısından Meet, G Suite Enterprise kullanıcıları için 250 kişiye kadar destek verebilecek kapasiteye sahip. G Suite Basic 100 kişiye kadar destek verirken G Suite for Business 150 kişiye kadar destek veriyor.

Ayrıca, eski Hangouts ‘un ortak bir özelliği olmasına rağmen, Meet çağrılarını doğrudan elektronik mail platformu olan Gmail üzerinden alabileceksiniz.

Google, özellikle dikkate aldığı Zoom’da ki bazı müşteri kazanma umudunu güvenlik kaygıları saran ve popülerliğinin azaldığını düşünerek kendine çekmeyi hedeflemişti.

Her durumda, Kendisi için kötü bir adım atmıyor; Meet, şirketin en hızlı büyüyen hizmetidir ve günlük kullanım Ocak’tan Mart ayının sonuna kadar 25 kat artmıştır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir