Ana SayfaHaberlerRoadster milyonluk otomobilleri yüzüstü bıraktı

Roadster milyonluk otomobilleri yüzüstü bıraktı

Tesla’nın geçtiğimiz haftalarda canlı yayın ile bütün dünyaya tanıttığı yeni spor otomobil modeli Roadster bütün markaları yüzüstü bıraktı. Elon Musk artık o kadar profesyonel bir hale geldi ki batarya konusunda kendini aştı. Tesla’nın elektrikli otomobilleri çok kısa sürede üretiliyor ve piyasaya sürülüyor. Üstelik Bugatti’den bile daha hızlı olan elektrikli otomobilin fiyatı, rakiplerine göre çok daha uygundur. Birçok petrol otomobili artık markaların çok daha zorlu bir hal olmasına olanak sağlıyor. Ayrıca Tesla’nın sahibi olan Elon Musk geçtiğimiz günlerde damar kopartacak bir açıklama yaptı.

ROADSTER MODELİ UÇAN OTOMOBİLE DÖNÜŞEBİLİR

Elon Musk geçtiğimiz günlerde öyle bir açıklama yaptı ki biz Sosyopat ekibi olarak 1 saat boyunca kendimize gelemedik.  Musk geçtiğimiz günlerde oldukça uygun fiyata satılan bir opsiyon ile Roadster modelinin uçabileceğini söyledi. Biz bu açıklamayı görünce dünyanın çok fazla değişebileceğini düşünmeye başladık. Artık uçan otomobiller gerçek olabilir ve neredeyse her yerde görebilir bir hale geleceğiz. Tesla’nın projeleri durak bilmiyor ve bir çekiciden sonra uçan otomobil tanıtması herkesi çok fazla kızdırabilir. Özellikle diğer markalar bu duruma sıcak bakmayabilir.

2008 YILINDA İLK ROADSTER MODELİ YOLA ÇIKMIŞTI

İlk olarak dile getirmek istediğimiz şey Roadster modelinin yollara çıkış tarihidir. 2008 yılında satışa çıkan otomobil modeli olan Roadster o zamanlar çok fazla popüler değildi ama geçtiğimiz Tesla etkinliğinde yeni sürüm bir Roadster tanıtıldı. Tanıtılan 2018 model Roadster dünyanın en hızlı otomobile olmaya aday olduğu gibi hızlanma süresi olarak birçok milyon dolarlık arabayı geride bıraktı. 1.9 saniyede 0’dan 100’e çıkabilen yeni Roadster birçok markanın ününü elinden alacak gibi duruyor.

Salih
Salih
Sosyopat.com.tr ile farkı hissedin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir