Ana SayfaGüncelVenezuela az buçuk bilgiyle kripto para üretecek

Venezuela az buçuk bilgiyle kripto para üretecek

Venezuela sürekli olarak Amerika’nın uyguladığı ambargolar ile gündeme gelen bir ülkedir ve son zamanlarda parasıyla gündeme gelmişti. Ülkenin para birimi o kadar değersiz bir hale geldi ki bazı oyunların özel olarak oluşturduğu para birimlerden bile değersiz bir para birimine sahiptir. Venezuela bu konuda bir atılım yapmak istiyordu ve gelen bilgilere dijital para işine girmeyi planlıyor. Birçok ülkenin kendisine ait kripto para projesi var ama şuan herhangi bir aydınlatma ortaya çıkmadı. Bitcoin aldı başını gidiyor ve insanlar bu para biriminden kar etmeye başladı

AZ BİLGİYE SAHİPLER AMA KRİPTO ÜRETECEKLER!

Ülkede işsizlik oranı zirvede olduğu gibi devletin birçok birimi eğitimsizdir. Dolayısıyla kripto para işinde teknolojinin üst seviyeye kullanılmayacağı düşünülüyor. Biz Sosyopat olarak böyle düşünmüyoruz çünkü kripto paralar sadece elektrik ve donanım harcıyor. Paranızı değerli bir hale getirmek için ticari oranların yüksek olması gerekiyor. Venezuela devletinden tecrübeli ve bilgili biri bu para biriminin başına geçerse Venezuela artık herkesin duyabileceği bir ülke olabilir.

PETROLÜN GÜCÜYLE DİJİTAL PARA ZEMİNİ HAZIRLANABİLİR

Ülkenin başta petrol olmak üzere birçok yer altı kaynağı vardır. Petrol eğer ülkenin üreteceği dijital para ile yapılıyorsa değerinin artacağı söyleniyor ama elbette bu anlamda yine bazı ülkelerin desteğinin alınması gerekiyor. Dünyanın her yerinde ticaret dolar ve avro ile yapılıyor. Dünyada tek bir para birimi kullanılmaya başlanınca artık kripto paralara ihtiyacımız ortadan kalkacaktır ki ülkelerin üstünlükleri de böylece yok olacaktır.

Salih
Salih
Sosyopat.com.tr ile farkı hissedin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir