9 Ekim Salı

Türkiye elektrikli otomobil projesinde taktik değiştirdi

Yerli ve milli arabamız için çalışmalar son gaz devam ediyor. Projede Vestel ve Turkcell gibi dev firmalar var. 2 yıl içerisinde ilk modelin çıkması bekleniyor.


Türkiye elektrikli otomobil projesinde geride kalmak istemediği gibi artık petrole bağlı olarak yaşamak istemiyor. Türkiye’nin bu anlamdaki isteği devlet tarafından destekleniyor ve elektrikli otomobil anlamında artık köklü bir adım atılması isteniyor. Daha önce atılan adımlarda 2017 yılında artık elektrikli otomobilin bitmesi bekleniyordu ama proje maalesef olumsuz sonuçlandı. Vestel ve Turkcell gibi birçok şirketin yer aldığı yeni yerli elektrikli otomobil projesi sonlanıp seri üretime geçilince ilk olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan bu araçtan alacak. Aracın tasarımı, ismi ve menzili hakkında henüz hiçbir proje yok .

YERLİ ARABALARDA JENERATÖR OLABİLİR

Daha önce üstün durulan ve örnek modeli tam anlamıyla başka bir markanın kopyası gibi olan yerli otomobil projemiz sona erdi. Yerli arabalarda oldukça büyük bir dönüşüm oluyor. Türkiye’nin en büyük şirketleri artık bu işi devraldı. Ülkemize özel ve tamamen yerli marka otomobil üretimi için çok yakında düğmeye basılacak. Bataryasından camlarına, aküsünden kablosuna kadar her şey tamamen yeri olacak. Daha önceden üretilen otomobilde jeneratör olacağı söyleniyordu. Babayiğit takımının yapacağı yerli arabada nasıl bir yol izlenecek ve jeneratör olacak mı bilinmiyor. Yerli otomobil projesinde eski ekip işe yaramayınca taktik değiştirildi ve çok daha iyi bir takım ön plana çıktı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tesla’nın elektrikli çekicisinin fiyatı belli oldu!

Tesla'nın yeni elektrikli çekici modeli olan Semi Truck için fiyatlar belli oldu. Sosyopat olarak hazırladığımız bu özel haberimizde Tesla'nın tırları hakkında yorumları ve fiyat tahminlerini ele aldık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir