Ana SayfaGüncelRusya'dan dikkat çeken Netflix kararı!

Rusya’dan dikkat çeken Netflix kararı!

Son zamanların en popüler içerik izleme platformlarından biri şüphesiz Netflix. Şirket, Dizi, film ve oyun alanında kendine özgü içerikleriyle ün kazanmış durumda. 210 milyonu aşkın kullanıcı sayısıyla her gün büyümeye devam eden şirket, Rusya’da incleme altına alındı!

Netflix rusya

Netflix, Rusya’da LGBT içerikler nedeniyle inceleme altında

Nüfusu 144 milyonu aşan ve 120 milyondan fazla aktif internet kullanıcı sayısı ile nüfusun büyük bir kısmının internette olduğu bir ülke olan Rusya, LGBT’yi teşvik eden içerikler barındırması nedeniyle Netflix’i inceleme altına aldı. 18 yaş altının LGBT içeriklerine erişiminin yasak olduğu Rusya’da hizmet veren Netflix’in LGBT bulunan içerikler için yaş sınırı 16 olarak kabul etmesi yüzünden incelemeye alındı.

Para ve kapatma cezası gelebilir

Rusya hükümeti, eğer ki yasaları ihlal eden bir durumla karşılaşırsa şirkete 1 Milyon Ruble’ye kadar (13.235,00 USD) ceza kesecek. Ancak para cezasının yanında platformun ülkede erişime engellenme riski de bulunuyor. Olası bir erişim engeli durumunda şirket, 210 milyonu aşkın kullanıcısından 185 bin kullanıcısını kaybedecek. Bu da Netflix ‘in tüm kullanıcıları arasında yüzde 0.13’lük bir oranını kaybetmesi anlamına geliyor.

Şu anda herhangi bir erişim engeli bulunmuyor

Netflix şu an sadece inceleme altında ve herhangi bir erişim engeli ile karşılaşmış değil. Yeni bir gelişme olması durumunda sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz. Sizler de yeni gelişmelerden en hızlı şekilde haberdar olmak istiyorsanız bizi takipte kalın!

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir