Ana SayfaGüncelSignal, 24 saatten uzun bir süre sonra geri döndü!

Signal, 24 saatten uzun bir süre sonra geri döndü!

WhatsApp’ın gizlilik politikasında yaptığı güncellemeden sonra kullanıcılar alternatif uygulamalara akın etmeye başladı. WhatsApp, her ne kadar geri adım atmış olsa da alternatif uygulamalar kullanıcı kazanmaya hız kesmeden devam ediyor. Bu uygulamalardan biri ise Signal. Signal, Elon Musk’un tavsiye etmesi üzerine kısa sürede çok fazla kullanıcı kazandı.

signal

Signal uygulaması çöktü

Kazanılan kullanıcılar platformu aktif bir şekilde kullanmaya başlayınca kapasite yetersiz kaldı ve uygulama Cuma günü çöktü. Şirket, Cumartesi günü bir tweet atarak sorunun düzeldiğini ancak bazı kullanıcıların hala hata alıyor olabileceğini söylemişti.

”Yaşanan bu sorun gizliliği etkilemedi” 

Şirket, Cuma günü 11.30 sularında başlayan ve Cumartesi günü de devam eden sorunun Gizliliği etkilemediğini söyledi. Bu aralar ara ara böyle sıkıntıların olabileceğini söyleyen Şirket, yakın zamanda bu sorunun kökten çözüleceğini ekledi.

Hata alan kullanıcılar için Signal, sorunun çözümünü içeren bir Tweet yayınladı

Henüz daha kullanıcıların önemli bir bölümü hata mesajı yüzünden uygulamayı kullanamıyor. Signal, bu durumun nasıl düzeltilebileceğini Twitter hesabı üzerinden kullanıcılara anlattı. Android uygulaması için sohbette sağ üst köşede bulunan ”Güvenli oturumu yenile” butonuna basmak, iOS sürümü için de ”Senkronizasyon ayarları” bölümünden ”Oturumu sıfırla” butonuna basmak sorunu çözecektir.

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir