Ana SayfaSosyal MedyaSteamSteam kullanım verilerinin 2020 yılının raporu yayınladı!

Steam kullanım verilerinin 2020 yılının raporu yayınladı!

Dünyanın en çok tercih dijital oyun platformu Steam, aylık aktif kullanıcı sayısı ile iki büyük platformu arkasında bırakarak zirveye yükseldi. Steam aylık aktif kullanıcı sayısı ile hem Xbox Live‘ı hem de PlayStation Network‘e adeta fark attı.

Steam aylık kullanıcı sayısı ile rakiplerine fark attı

Steam’in tüm yasal haklarına sahip olan Valve, 2020 yılının Steam kullanım veri değerlerini yayınladı. Yayınladığı kullanım raporunda Steam’in diğer platformlara nasıl fark açtığı gözle görülür vaziyette. Steam120 Milyonluk aktif kullanıcı sayısı ile hem PlayStation Network‘ün 102 Milyonluk aktif kullanıcı sayısına hem de Xbox Live‘ın 90 Milyonluk aktif kullanıcı sayısına büyük bir fark atıyor.

steam

Burada karşılaştırılan veriler aylık aktif kullanıcı sayısı olarak karşılaştırılıyor ve eş zamanlı kullanıcı sayısı olarak değil. Eş zamanlı kullanıcı sayısı ile Steam, 25 Milyona yaklaşmıştı. Steam, yaklaştığı bu eş zamanlı kullanıcı sayısı ile kendi rekorunu tazelemişti. İnsanların pandemi döneminde evlere kapanması ve Steam’in büyük indirimlerinin de bu dönemlere denk gelmesi kullanıcı sayısındaki artışı tetikledi.

Steam’in 2020 yılındaki kullanım verileri:

–  120 Milyon, Aylık Aktif Kullanıcı

–  62,6 Milyon, Günlük Aktif Kullanıcı

–  24,8 Milyon, En Yüksek Eş Zamanlı Kullanıcı

–  2,6 Milyon, Aylık Satın Alım Yapan Yeni Müşteri

–  yüzde 21,4 Milyon, 2019’a Göre Satın Alınan Oyunlardaki Artış

–  yüzde 50,7 – 2019’a Göre Oyun Saatinde Artış

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir