Snapchat hissesi diye yanlış hisse aldılar!

0
261 okunma

Snapchat hisseleri yanlış anlaşılmanın kurbanı olunca yurt dışında yaşanan olaylar haber merkezimize kadar ulaştı. Farklı iş modelleri ile büyümeyi hedefleyen Snapchat yeni nesil ar-ge çalışmaları yapıyor ve bu çalışmalar sonuucnda hisse senetlerini bir hayli satmayı başarıyor. Hisseleri isim benzerliğinin kurbanı haberine gerçekten çok güleceksiniz! Son zamanların popüler sosyal medya platformu Snapchat, bildiğiniz üzere yeni bir iş modeli üzerinde çalışıyor ve çok yakında bu iş modelini piyasaya sürecek. Bu iş modeli sayesinde gelirlerini ikiye katlamayı planlayan yetkililer, Snapchat hisselerini halka arz işlemi ile halka açık hale getireceklerdi ki ama olmadı ve piyasaya tam anlamıyla ikiye ayrıldı.

SNAPCHAT PLANLARI YANLIŞ ANLAŞILMAYA KURBAN GİTTİ

Halkın hisse satın alabilmesi için Amerika Borsalar ve Menkul Kıymetler Komisyonu’na başvuru yapan Snapchat, 3 milyar dolar net gelir elde etmeyi kafaya koymuş gibi duruyor ve bunun içinde çalışmalarını bir hayli hızlandırıyor. Fakat Snapchat’in bu hamlesi planı kötü bir başlangıç yaptı. New York Borsası’nda hisselerini halka sunacak olan Snapchat, hisselerini ne zaman sunacağı hakkında resmi bir duyuru yapmadı.

AMERİKALI YATIRIMCILARIN ZEKA SEVİYESİ BELLİ OLDU

Tüm bunlara aldırış etmeyen yatırımcılar, yanlış yönlendirme ve isim benzerliğinden aldanarak Snap Interactive adlı şirketin hisselerini satın alınca gerçekten yatırımcıların ne kadar zeki olduğunu görmüş olduk. Snapchat’in hisselerini satın aldığını zanneden yatırımcılar aslında, akıllı telefonlar için flört uygulaması geliştiren Snap Interactive’in hisselerini satın alarak tam anlamıyla bir katliama imza attılar. Ucuz olmasından dolayı yanlış anlaşılma kurbanı olan yatırımcılar içinde Snapchat içinde olaylar böyle bir garip gelişti. New York merkezli şirketin hisselerini bir hafta yüzde 95 arttırmasında yardımcı oldular.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz