Ana SayfaGüncelWhatsApp, 15 Mayıs'a kadar kabul edilmesi gereken yeni gizlilik sözleşmesini kullanıcılara gönderiyor!

WhatsApp, 15 Mayıs’a kadar kabul edilmesi gereken yeni gizlilik sözleşmesini kullanıcılara gönderiyor!

Dünyaca ünlü mesajlaşma platformu WhatsApp, bu yılın başlarında gizlilik sözleşmesinde bir güncelleme yapma kararı almıştı. Birçok kullanıcı, yeni maddelerin veri gizliliğini ihlal ettiği gerekçesiyle bu sözleşmeyi kabul etmek istemedi. Sözleşmeyi kabul etmeyenler 8 Şubat 2021 tarihinden sonra WhatsApp uygulamasını kullanamayacaktı. Şirket, birçok kişinin platformu kullanmayı bırakması ve tepki göstermesi üzerine bu konuda geri adım atmıştı. Ancak şirket, sözleşmede bazı değişiklikler yaparak bugün tekrar kullanıcılara gönderdi.

whatsapp

15 Mayıs 2021 tarihine kadar kabul edilmesi gereken yeni sözleşmenin detayları

15 Mayıs 2021 tarihine kadar kabul edilmesi gereken yeni sözleşmedeki maddeler öncekine göre çok daha açık. Görünüşe göre Facebook, kullanıcılarını bu sözleşmeyi kabul etmenin mesajların okunup okunmaması ile bir alakası olmadığı konusunda ikna etmeye çalışıyor. Facebook’un alışveriş yapmanın yeni ve benzersiz yollarını denediği yazılan yeni sözleşmede kullanıcılardan sadece işletme hesapları ile olan verilerini paylaşma izni vermeleri isteniyor.

Bununla birlikte kullanıcı gizliliğinin sonuna kadar korunacağını ve kullanıcılar arasındaki sohbetlerin ve grup sohbetlerinin kesinlikle okunmayacağını bildiren şirket, önümüzdeki günlerde bu konu hakkında bir afiş hazırlayacaklarını da söyledi.

15 Mayıs’a kadar kabul etmeyen kullanıcılar uygulamayı kullanamayacak

Kullanıcılara yavaş yavaş gönderilmeye başlanan yeni sözleşmenin 15 Mayıs 2021 tarihine kadar mutlaka kabul edilmesi gerekiyor. Bu sözleşmeyi kabul etmeyen kullanıcılar 15 Mayıs tarihinden sonra WhatsApp uygulamasını kullanamayacaklar. Bu sözleşmenin tekrar kullanıcıların önüne getirilmesi, şirketin birçok kullanıcısını Signal, Telegram gibi alternatif uygulamalara kaptırmasına neden olabilir. Bunu zamanla birlikte göreceğiz. Siz de bu yeni sözleşme hakkındaki yorumlarınızı yorumlar bölümünde paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir