Ana SayfaGüncelTikTok, Kullanıcıların Uzun Videoların Belirli Bölümlerini Bulabilmesi Için Bir Yenilik Yapıyor

TikTok, Kullanıcıların Uzun Videoların Belirli Bölümlerini Bulabilmesi Için Bir Yenilik Yapıyor

TikTok, video özelliklerini güçlendirmekle bağlantılı yeni bir görevde. Önde gelen sosyal medya platformu son zamanlarda platformunda video ovma küçük resimlerinin sessiz bir lansmanını gerçekleştirdi.

Tüm fikri görün, bu tür özellikleri kitlelerin kullanımına sunmak ve uzun aramalarına kolaylık katmaktır. Bu durumda, özellik her şeyi izlemek yerine uzun bir videonun belirli bir bölümünü bulmak için tasarlanmıştır. Haber bize hevesli sosyal medya meraklısı Matt Navarra sayesinde geliyor.

Bu özellik bu haftanın başında kullanıma sunuluyor ve bugün orada çok fazla kişi için kapmak için uygun olmayabilir. Ancak kesin olan bir şey var ki, doğrulayabileceğimiz şey, eski içerik için henüz hiçbir şeye tanık olunmadığı için daha yeni yüklemelere sahip olanlar için nasıl kapmak için hazır olduğudur.

Bir süredir, pek çok kullanıcı bir süredir TikTok uygulamasında daha uzun süreli videoları geri sarma veya hızlı ileri sarma seçeneğine sahipti. Bu tür küçük resimleri ekleme süreci sadece sezgisel bir önlem ekler ve kullanıcıların bunu seveceğinden eminiz.

Örneğin, TikTok uygulamasında bir tarif videosunu takip ediyorsunuz ve bu videonun belirli bir bölümünü elde etmek istiyorsunuz. Şimdi, geçmişte, bu tür videoları körü körüne fırçalardınız. Şimdi, tam olarak nereye hızlı ilerlemek ve en son küçük resimlere tanık olmak istediğinize tanık oluyorsunuz.

Platformun bu özelliği içerdiğini görmemiz an meselesiydi. Yavaş ama emin adımlarla önde gelen video platformu YouTube’un topraklarına sürünüyor. İkincisi sonsuza dek bu özelliğe sahipti ve şimdi TikTok’un kopyalaması kesinlikle ilginç.

Bununla birlikte, haberler neden yapıldığına dair mantıklı ve bu uygulanabilir seçeneğin uzun biçimli içerik yapmayı seven ve bu uygulama aracılığıyla içerik yayınlamayı seven içerik oluşturucular için başarılı olacağını düşünüyoruz.

Uygulamanın bu özelliği kullanıcılar için kullanıma sunduğunu gördük, böylece süresi yaklaşık 10 dakikalık videolar yükleyebilirlerdi. Şimdi, kullanıcılar için belirlenen genel görüntüleme deneyimini geliştirmek için çok çalışıyor. Geçtiğimiz ay TikTok, küresel olarak bulunan belirli kullanıcılar için bir deneme başlatarak yepyeni bir tam ekran modunu yatay görünümde test etmeye başladı.

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir