Ana SayfaGüncelYouTube Shorts'a hashtag yeniliği geldi!

YouTube Shorts’a hashtag yeniliği geldi!

YouTube, içerik oluşturuculara popüler Shorts içeriğini oluşturmada yardımcı olma misyonundadır.

Uygulama, yüklerken Şortlarına ekleyebilecekleri alakalı hashtag’lerle önerilerde bulunarak klipleri için ihtiyaç duydukları şöhreti elde etmelerine yardımcı olmak istediğini söylüyor.

Platform tarafından yakın zamanda duyurulduğu gibi, tüm fikir, Shorts’un yaratıcıları için bunu kolaylaştırmaktır, böylece video başlıklarına alakalı hashtag’ler ekleyebilirler. Şimdilik, bu bir deneme, ancak başarılı olursa ve başarılı olduğunda, uygulama bu tür içerikler yayınlarken hashtag’ler için öneriler eklemeyi umuyor.

Bu özel deney için seçilen bir içerik oluşturucuysanız, cep telefonunda hashtag’lerin açıldığını görürsünüz. Bunlar, geçmişte eklenen içeriğe bağlı oldukları için kanalda özelleştirilecek önerilerdir.

Bu, herhangi bir önerinin içeriğin kendisi için AI algılamasıyla bağlantılı olmayacağı açıktır ve bu çok etkileyici bir şeydir. Bunun yerine, bugün her kanala bağlı ortak etiketlerin ve konuların beğenilerine daha fazla dayandığını göreceğiz.

Bu kesinlikle yardımcı olacaktır ve ne aradığınıza ve bu tür içeriğin diğer birçok düzenli günlük temayla ne sıklıkta uyumlu kaldığına bağlıdır.

YouTube, uygulamasının kanallarının sınırlanmış bir şeritte kalmasını ve kendilerini belirli bir konuya hizalamasını tercih eden bir platformdur. Dahası, uygulamada daha büyük bir kitle oluşturma arayışındaysanız, bu yaklaşım çok mantıklı olacaktır.

Tüm bunları akılda tutarak, önerilen bu tür etiketler, belirli bir klip için doğru seçimi yapma açısından içerik oluşturuculara büyük ölçüde yardımcı olabilir. TikTok’ta #foryou veya #FYP gibi #şortlar veya klasik olanlar gibi şu anda bahsettiğimiz olağan tipik ve hatta promosyon içeriği değil.

Herkes ortak olanları kullanır ve aslında erişiminiz için çok fazla şey yapmazlar. Ancak YouTube’un Shorts uygulamasındaki açıklayıcısı sayesinde, kullanıcıların uygulama aracılığıyla keşfe yardımcı olmak için artık farklı #shorts etiketlerini nasıl dahil edeceğini önermeye devam ediyor.

Shorts’un platformda kendi bölümü olması koşuluyla modası geçmiş olabilir. Ve işte buna filtrelenen bir dakikadan kısa bir sürede tüm videoları bulacağınız yer. Yine YouTube, kullanıcıların böyle bir özelliği dahil etmesini gerektiren önerilerde bulunuyor. Şimdilik, uygulamanın gerekli olup olmadığı konusunda daha fazla açıklama sağlamasını istedik.

Genel olarak, bu tür öneriler yayıncıları genel etiketlerden uzaklaştırmaya ve daha fazlasını toplumun hedeflenen bir segmentine doğru itmeye başlayacaktır. Bu daha sonra YouTube’un algoritmalarına, farklı kullanıcılar için daha alakalı içeriği vurgulama açısından yardımcı olacaktır.

Şirket, ABD genelinde bu denemeye dahil edilecek çok az Shorts yaratıcısı olduğunu iddia ediyor. Ve hem iOS hem de Android cihazlara sahip kullanıcıları içerecek.

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir