Ana SayfaGüncelTikTok, Live Studio ile Twitch'e rakip oluyor

TikTok, Live Studio ile Twitch’e rakip oluyor

En popüler sosyal medya uygulamaları arasında yer alan TikTok, faaliyetlerini daha da genişletiyor. Şirket, TikTok Live Studio adlı yeni bir yayın platformu Windows için test etmeye başladığını duyurdu.

TikTok, son zamanlarda farklı projeleriyle karşımıza çıkıyor. Geliştirmiş olduğu bu yayıncılık yazılımıyla TikTok, özellikle oyun dünyası için önemli bir platform haline geliyor.

TikTok, Live Studio’yu test ediyor

En sevdiğiniz TikTok kullanıcılarının yayınlarını Twitch yerine TikTok’ta izleme şansını sunan şirket, Windows programını yayınladı. Bunun için TikTok Live Studio için hazırlanan sayfadan indirebilirsiniz.

https://static.sosyopat.com.tr/wp-content/uploads/2021/12/TikTok-Live-Studio-ile-Twitche-rakip-oluyor-3.png

 

Programı masaüstünüze indirdikten sonra, kendi hesap bilgilerinizle doğrudan Live Studio’ya giriş yapabilirsiniz. Programın sunduğu sohbet özelliği ile izleyicilerle iletişim kurmanız mümkündür.

Telefonunuzdan, bilgisayarınızdan ya da bir oyun konsolundan içerik akışı gerçekleştirme imkânı tanıyan program, şu an için yalnızca bazı ülkelerde ve bazı kullanıcılarda aktif.

İçerik üreticileri için yeni bir kapı açıyor

İçerik üreticilerinin Youtube, Twitch ve diğer sosyal medya platformlarında akış takip etmelerinin önüne geçmeyi amaçlıyor. TikTok’un yayınlamış olduğu tanıtım görsellerine bakıldığında daha çok video oyunu akışını takip eden kullanıcılara hitap ettiği görülüyor.

https://static.sosyopat.com.tr/wp-content/uploads/2021/12/TikTok-Live-Studio-ile-Twitche-rakip-oluyor-1.png

TiktTok Live Studio için yapılan testin amacı, içerik üreticilerinin programı nasıl kullandığını görmektir. Platform, içerik üreticilerinin yazılımı hangi amaçla kullandığını inceleyecek ve daha sonra bu kullanım durumuna göre daha iyi bir şekilde uyarlayacak.

Pek çok içerik üreticisi şimdiden takipçi sayısını arttırmak ve para kazanmak için TikTok Live Studio’yu kullanıyor. Kullanıcılar uygulamada canlı soru cevap yapabiliyor, etkinlik planlayabiliyor ve diğer kullanıcılarla iletişime geçebiliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir