Ana SayfaSosyal MedyaInstagramInstagram'dan yeni adım; Hikayeler'in süresi uzuyor!

Instagram’dan yeni adım; Hikayeler’in süresi uzuyor!

Instagram, bazı yenilikler üzerinde çalışarak diğer platformlarla içinde bulunduğu yarışta öne geçmek istiyor. Son yıllarda yaptığı yeniliklerle kullanıcı sayısını arttıran platform, bu yeniliklerine hız kesmeden devam ediyor.

Bu amaç doğrultusunda platform bir süredir üzerinde çalıştığı özelliğini daha kullanıma sundu. Platform, en çok kullanılan özelliği olan ve paylaşım yapıldıktan 24 saat sonra silinen Hikayeler bölümünde değişikliğe gidiyor.

Hikayeler bölümünün süresi 60 saniye oluyor

Bilindiği üzere Instagram’ın Hikayeler bölümünde paylaşılan bir hikayenin maksimum 15 saniye süresi bulunuyordu. Platform, bu politikasında değişikliğe gitti. Böylece paylaşılan bir hikayenin maksimum süresi 60 saniye oldu. Instagram, iki ay önce IGTV özelliğini kaldırmıştı.

 

 

Bunun yerine 60 dakikalık Instagram TV özelliğini getiren platform, şimdi yaptığı yenilikle Hikayeler kısmına yeni bir soluk getiriyor. 60 saniye özelliği, şu anda Türkiye‘de kısıtlı olarak sunuluyor. Bundan böyle atılan video içerikleri 15 saniye bir bölünmek yerine 60 saniyelik tek parça halinde paylaşılabilecek.

Platformun yenilikleri bununla da sınırlı kalmayacak gibi görünüyor. Hikaye içinde başka hesaplardan bahsetmeyi ve konum eklemeyi kolaylaştıracak bir arayüz üzerinde çalışmalarına devam ediyor. Instagram, video içerikleri baz alındığında Snapchat ve TikTok’un üzerine çıkmaya kararlı görünüyor.

Instagram’ın hikayeler bölümünde yaptığı değişikliği nasıl yorumluyorsunuz? Lütfen görüşlerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşınız.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir