Ana SayfaGüncelTikTok Web güncellendi! İşte güncellemenin detayları

TikTok Web güncellendi! İşte güncellemenin detayları

Sosyal medya devi TikTok, genelde yenilikleri mobil uygulamaya yapardı. Ancak şirket, bugün kullanıcılara bir sürpriz yaptı ve TikTok Web için iki önemli yenilik yaptı.

tiktok web

Yenilikler genelde mobil uygulamaya yapılıyordu

TikTok, uzun zamandan beri çoğunlukla yenilikleri mobil uygulama yönüne yapıyordu. Bunun nedenini tahmin etmek zor değil. TikTok, genel olarak hareket halinde çekilen ve hemen o anda yüklenen kısa, basit videolardan oluşuyor. Dizüstü bilgisayarlar ve masaüstü bilgisayarlar, özellikle hareket halinde çekim süreçleriyle tam olarak uyumlu olmadığı için şirket bu alana pek yenilik yapmıyordu. Bu nedenle şirketin Web sürümü için bu yenilik kullanıcılara adeta bir sürpriz oldu.

Videolara yorum yapma ve gelen bildirimleri görme özelliği geldi

Bu özellikler her ne kadar küçük özellikler gibi görünse de aslında çok önemli işlevlere sahip. Daha öncesinde TikTok Web ‘de sadece içerik oynatma yapılabiliyordu. 2020 yılının ilk aylarında oturum açma ve kişisel bilgileri düzenleme özelliği de platforma eklenmişti. Bu yeni güncellemeler de, içerikleri yorumlama ve bildirimleri kontrol etme imkanı sunarak Web platformundaki kullanıcıların deneyimini iyileştirmeye yarıyor.

TikTok, her geçen gün büyüyor

Evet, telefonlar kesinlikle TikTok platformunu deneyimleyebileceğiniz en iyi yer. Ancak uygulama her geçen gün büyüyor ve insanlar başka platformlardan da TikTok’a erişmek istiyor. Bu yüzden şirketin masaüstü arayüzünü geliştirmesinden zarar gelmez. Web sürümüne yapılan bu yenilikler telefonlarından ziyade çoğunlukla bilgisayarlarını kullanan kişilerin işine yarayacak. Her ne kadar genç nesil platformuna cep telefonlarından ulaşsa da TikTok her geçen gün büyüyor ve farklı yaş kitleleri de platformu kullanmaya başlıyor. Bu yüzden masaüstü sürümüne yapılan bu yenilikler şirket tarafından yapılan gayet mantıklı bir hareket.

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir