Ana SayfaGüncelTwitter, 100.000 Dolara Logo Heykelini Açık Artırmaya Çıkardı

Twitter, 100.000 Dolara Logo Heykelini Açık Artırmaya Çıkardı

Elon Musk, Twitter’ı satın aldıktan sonra en iyi zamanı geçirmiyor. Teknoloji milyarderi kısa süre önce dünyanın en zengin adamı statüsünü kaybetti ve Twitter’ı yönetme ve onu karlı bir girişime dönüştürme mücadeleleri büyük ölçüde suçlu. Birçoğu Musk’ın yaklaşımını, büyük resimden ziyade küçük şeylere odaklandığını belirterek eleştiriyor ve Twitter HQ’daki son müzayede bunun harika bir örneği.

Musk, mümkün olduğunda çok fazla maliyeti düşürmeye ve geliri artırmaya çalışıyor ve bu, müzayedede sözde gereksiz bazı eşyaları satmayı içeriyordu. Tüm bunlar söylendikten ve şimdi yoldan çekilirken, Twitter logo heykelinin en yüksek fiyatı, yani 100.000 doları aldığını belirtmek önemlidir.

Satılan diğer ürünler arasında 15.000 dolara satılan ahşap @ şekilli bir ekici, 10.500 dolara satılan bir konferans masası ve Twitter’ın her şey dikkate alınarak 13.500 dolara yakalanan kahve makinesi yer alıyor.

Twitter, reklamverenler toplu olarak ayrıldıktan sonra gelirlerin düşmesiyle geçimini sağlamaya çalışmakta zorlanıyor. Bazıları büyük resmi kaçırdığı için bunun gibi önlemleri eleştiriyor. Neredeyse Musk metin dosyalarını silerek disk alanını boşaltmaya çalışıyor gibi!

Twitter CEO’su muhtemelen birkaç yüz bin dolar getirebildi, ancak bu onu uzun vadede kurtarmak için neredeyse yeterli olmayacak. Twitter Blue’yu tanıtmak gibi attığı diğer adımlar da, Twitter’ın ihtiyaç duyduğu şeyin yalnızca küçük bir kısmını potansiyel olarak ortaya çıkarabilecek türden bir şey olduğu için muhtemelen yetersiz kalacak.

Yakında Twitter’ın dükkanı kapattığını görebiliriz ve Musk sadece suçlanacak. Şirketi kurtarmak için yapabileceği tek şey parçaları için satmaksa, özellikle faiz ve kira ödemelerinin sık sık kaçırılması ve platformdan kaçan azalan bir kullanıcı tabanı ile yatırımcılara çok fazla güven vermeyebilir.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir