Ana SayfaGüncelTwitter, 50 çalışanını daha işten çıkartıyor!

Twitter, 50 çalışanını daha işten çıkartıyor!

Şirket, işgücünün 50 üyesini işten çıkarmaya başladığı için Twitter’daki işten çıkarma çılgınlığı sona ermiyor.

Haber bugün The Information tarafından doğrulanırken, sosyal medyadaki diğer gönderiler de bunu sergiledi. Açıkçası, birçok kişi bunun geleceğini görmediği için bu şaşırtıcı bir karar.

İlginç bir şekilde, şirketin ödeme başkanı Esther Crawford bile bağışlanmadı. Çok konuşulan Mavi Doğrulama Abonelik planını gözden kaçırmaktan sorumluydu. The Verge tarafından hazırlanan bir başka rapor, Crawford ve ürün ekibinin geri kalanının hafta sonu nasıl kovulduğunu anlattı. Ve şimdi, bu yönüyle ilgili en sıcak haberler, Elon Musk’ın evi temizlemek ve yeni bir rejim kullanarak yeniden dekore etmeye devam etmek için yeni planlar yapmasıyla ilgili.

Geçen yıl, Elon Musk devraldıktan sonra, Crawford’un ofiste nasıl uyumaya zorlandığı hakkında konuştuğu duyuldu, çünkü ancak bu, en son Twitter şefi tarafından öne sürülen yeni taleplerin üstesinden gelecekti.

Şirket çalışanlarının artık Slack kullanmalarına izin verilmediğini öğrendikleri hafta sonu işten çıkarma haberlerinin nasıl gerçekleştiğini görmek aslında çok ilginç. Bazıları bunun şirketin faturayı zamanında ödememesiyle ilgili olabileceğini düşündü. Çok geçmeden, gerçek sonunda ortaya çıktı.

Bu arada, bir kişi şirkette erişim elde etmekten manuel olarak nasıl dışlandıklarını bildirdi. Ve işgücünün daha fazla üyesinde korku uyandıran şey, bunun gelen birçok işten çıkarmanın ilk işareti olması.

Elon Musk tarafından çalışanları kovmadan önce ana iletişim kaynağından kesmek için kullanılan strateji benzersizdi. Ateşler devasa bombalar gibi düşmeye başladı ve genel olarak çok panik bir durum yarattı.

Bir çalışanın başka bir gönderisi Slack’in nasıl gittiğinden bahsetti, ancak kimsenin dünyada neler olup bittiği hakkında hiçbir fikri yoktu. Bu arada, başka bir gönderi Cumartesi günü kaç kişinin bir e-posta aldığını ve bunun anında erişim kesintilerine yol açtığını belirtti. Ve sonra diğerleri bunu çok kafa karıştırıcı bir durum olarak nitelendirdi ve bu, firmanın tarihinde meydana gelen en aşırı durum.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir