Ana SayfaGüncelTwitter canlı yayınları hakkında önemli gelişme!

Twitter canlı yayınları hakkında önemli gelişme!

Dünya üzerinde en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri şüphesiz Twitter. Bu platform, bünyesinde barındırdığı birçok özellik sayesinde çok geniş bir kitleye hizmet veriyor. Bugün, platformda canlı yayın yapan kullanıcıları yakından ilgilendiren bir gelişme yaşandı.

Twitter Haber

Sevilen bir özellik kullanımdan kaldırıldı

2020 yılının başlarında Twitter canlı yayınlarına sesli olarak konuk alma özelliği geldiğinde birçoğumuz çok sevinmiştik. Bu özellik, hâlâ daha kullanıcılar tarafından şüphesiz sevilerek kullanılıyor. Ancak bugün itibariyle şirket, canlı yayın video kalitesini düşürdüğü gerekçesi ile bu özelliği kullanımdan kaldırma kararı aldıklarını duyurdu.

Twitter’dan kullanıcıları Spaces’e yönlendirecek açıklama

Ancak kaldırılan tek özellik bu. Yani yine eskiden olduğu gibi canlı yayın açıp, sohbetlerinizi okuyup gönderilen kalp simgelerini görmeye devam edebileceksiniz. Twitter, sesli iletişim kurmak isteyen kullanıcıların Clubhouse’a çok benzeyen Spaces platformunu kullanmalarını istedi. Şirketin ifadelerine göre Spaces platformunda diğer insanlarla sesli iletişim yayını yapmak çok daha kolay ve rahat.

Video ve fotoğraf kalitesine önemli yenilikler yapılıyor

Twitter, son zamanlarda video ve fotoğraf kalitesi için önemli yenilikler yapmaya devam ediyor. Örneğin son olarak geçtiğimiz ay video yüklerken kalite düşmesini minimuma indireceğini açıklayan şirket, Ağustos ayında kullanıcıların 4K’ya kadar fotoğraf yükleyebilmesine imkan tanımaya başlamıştı.

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir