Ana SayfaGüncelTwitter, 'çok konuşan' kullanıcıları uyaracak!

Twitter, ‘çok konuşan’ kullanıcıları uyaracak!

Son yıllarda kullanıcıları için en çok yenilik yapan şirketlerin başlarında Twitter geliyor. Şirket, kullanıcıların diğer kullanıcılar ile iyi şekilde etkileşime geçmesi ve rahatsız edici davranışlarda bulunmaması için zaman zaman kısıtlamalar getirebiliyor. Bugün itibariyle eğer bir kullanıcı ile tartışmaya girdiyseniz Twitter sizi uyaracak.

twitter

Kullanıcıların karşısına uyarı bildirimi olarak çıkmaya başladı

Bugün itibariyle Twitter’ın iOS ve Android uygulamalarını kullanan kişiler, bir tweete girdikleri zaman uyarı bildirimi ile karşılaştılar. Bu bildirimi açan kullanıcılar Twitter tarafından gönderilen uyarıları gördü. Bu uyarı ekranında ”Karşı tarafta bir insan var, Gerçeklere odaklanın, Bakış açınızı güçlendirecek başka görüşleri görmezden gelmeyin.” olmak üzere üç adet uyarı kullanıcıların karşısına çıktı.

Çevrimiçi şiddete karşı önemli bir adım olarak görülüyor

Son zamanlarda oldukça artan çevrimiçi şiddete karşı önemli bir adım olarak görülen bu bildirim, bugün itibariyle kullanıcıların karşısına çıkmaya başlamış durumda. Eğer ki insanlarla Twitter üzerinde çok fazla etkileşime giriyorsanız, bu bildirimi görmeniz kaçınılmaz olacaktır. Yeni gelişmelerden en hızlı şekilde haberdar olmak için takipte kalın!

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir