Ana SayfaGüncelTwitter, doğrulama başvurularını yeniden açtı!

Twitter, doğrulama başvurularını yeniden açtı!

Ünlü kişilerin kullandığı sosyal medya platformlarının başlarında Twitter da yer alıyor. Platform, şu anda birçok ünlü tarafından kullanılıyor ve bununla birlikte ünlülerin adını kullanarak açılan birçok sahte hesap da bulunuyor. Twitter dahil birçok sosyal medya platformunda ünlülerin gerçek hesaplarına doğrulama rozeti veriliyor ve bu da o ünlünün gerçek hesabı olduğunu kullanıcılara gösteriyor.

twitter onaylanmış hesap

Şirket, yıllar sonra doğrulama taleplerini yeniden almaya başlamıştı ancak kısa süre sonra durdurmuştu

Twitter, yıllardır doğrulama başvurularını kapalı tutuyordu ancak açması için şirkete büyük baskılar uygulanıyordu. Bu baskıların üzerine şirket geçtiğimiz günlerde başvuruları yeniden açmıştı ve bir hafta kadar başvuruları aldı. Bunun üzerine başvuruları kapatan şirket, bunun gerekçesi olarak fazla talep olduğunu öne sürmüştü.

Talepler karşılandıktan sonra başvuruların yeniden alınacağı duyurulmuştu

O günden sonra başvuruların yeniden açılması için özellikle ünlü hesaplardan büyük bir baskı yapıldı. Daha sonrasında Twitter, bunun geçici bir durum olduğunu ve taleplerin tamamı karşılandıktan sonra başvuruları yeniden alacağını duyurmuştu.

Dört gün aradan sonra doğrulama talepleri yeniden alınmaya başlandı

Bugün itibariyle tam dört gün aradan sonra doğrulama başvuruları yeniden alınmaya başlandı. Twitter, @verified hesabından yaptığı ve talepleri durdurduğunu açıkladığı tweetin altına bir tweet ekleyerekTalepler açık! Bu duraklama için üzgünüz –– şimdi mavi rozet arayışınıza geri dönebilirsiniz.” açıklamasında bulundu.

Yeni gelişmelerden en hızlı şekilde haberdar olmak için takipte kalın!

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir