Ana SayfaGüncelTwitter, emoji ile tepki verme özelliğini test ediyor!

Twitter, emoji ile tepki verme özelliğini test ediyor!

Dünya üzerinde en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri Twitter. Şirket, kullanıcı deneyimini iyileştirmek için yenilikler yapmaya devam ediyor. Sızdırılan bilgilere göre şirket, bu sefer Facebook’da gördüğümüz emoji ile tepki verme özelliğini test etmeye başladı.

twitter

2016 yılında Facebook, bu özelliği kullanıcılarına sunmuştu

2016 yılının başlarında Facebook, bir gönderiyi veya yorumu beğenmenin yanında emojiler ile tepki vermeyi sağlayan özelliği kullanıma sunmuştu. Bu, kullanıcılar tarafından kısa sürede çok büyük ilgi topladı ve sitenin popülerliğine de olumlu katkı sağladı. Bu, aslında insanların kendilerini daha iyi ifade etmelerini sağlayabilecek bir özellik olduğu için kullanıcılar arasında çok popüler bir duruma geldi.

Twitter kullanıcıları bir tweetin içeriğine göre tepki veremiyor, sadece beğenebiliyordu

Bir diğer popüler sosyal medya platformu Twitter, kuruluş yılından bu yana bir tweeti sadece beğenme seçeneğini kullanıcılara sunuyordu. Bu durum, kullanıcıların tweetin içeriğine göre vereceği tepkiyi sadece beğeni ile sınırlıyordu. Ancak bu durum artık değişiyor. Sosyal medya uzmanı Jane Manchun Wong, Twitter’ın aynı Facebook’da olduğu gibi emoji ile tepki verme özelliği üzerinde çalıştığını duyurdu.

twitter

Artık Twitter kullanıcıları paylaşılan bir tweete ve yanıtlara beğeninin yanında emojiler ile de tepki verebilecek. Yeni özellik şu anda test ediliyor ve yakın zamanda platformda bu özelliği görmeye başlayabileceğimizi söylemek mümkün. Ayrıca şirket, kullanıcı deneyimini daha üst düzeye çekmek için birçok yeniliği de hali hazırda test ediyor. Twitter’ın yeni ve ilginç güncellemeleri kesinlikle kullanıcıların platformu daha çok sevmesini sağlayacak.

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir