Ana SayfaGüncelWhatsApp, gizlilik sözleşmesinde geri adım attı!

WhatsApp, gizlilik sözleşmesinde geri adım attı!

Dünya üzerinde en çok kullanılan mesajlaşma platformlarından biri şüphesiz WhatsApp. Uygulamanın 1 milyardan fazla kullanıcı sayısı var ve her geçen gün bu sayı artıyor. Şirket, bu yılın başlarında yeni gizlilik sözleşmesini kullanıcılara göndermişti. Bu sözleşmeyi kabul etmeyen kullanıcılar WhatsApp’ı kullanamayacaktı. Gelen tepkiler üzerine geri adım atan şirket, bu sefer de 15 Mayıs’a kadar onaylanması gereken yeni sözleşmeyi kullanıcılara göndermeye başlamıştı.

WhatsApp

Kademeli olarak kısıtlanan hesaplar bir süre sonra kullanılamayacak duruma gelecekti

Bu sözleşmeyi kabul etmek istemeyen kullanıcıların sayısı bir hayli fazla olsa da WhatsApp, bu sefer geri adım atmak istemedi. Bu sözleşmeyi kabul etmeyen kullanıcıların hesapları kademeli olarak kısıtlanacak ve bir süre sonra kullanılamaz hale getirilecekti. Onaylamayan kullanıcılara bu derece önemli kısıtlamalar uygulayacak olan şirket, AB ülkelerini bu sözleşme kapsamının dışında bıraktı. Sonrasında Türkiye’den gelen yoğun tepkiler üzerine sözleşmenin Türkiye’deki kullanıcıları kapsamayacağı açıklanmıştı.

WhatsApp, gizlilik sözleşmesini onaylamayan kullanıcılara kısıtlama uygulama kararında geri adım attı

Bu olayların ardından şirket bugün yaptığı duyuruda sözleşmeyi onaylamayan kullanıcıların herhangi bir kısıtlama olmadan uygulamayı kullanmaya devam edebileceğini duyurdu. Ancak bu yeni gizlilik sözleşmesi onaylamayan kullanıcıların ekranına belirli aralıklarla açılır pencere olarak çıkacak. Bu hamleyle insanlarda WhatsApp ‘a karşı olan öfke ve nefret duygusu biraz daha olsun azalmış oldu.

Yeni gelişmelerden en hızlı şekilde haberdar olmak için takipte kalın!

Kaynak

 

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir