Ana SayfaGüncelTwitter, 'Google ile giriş' seçeneğini kullanıma sunuyor!

Twitter, ‘Google ile giriş’ seçeneğini kullanıma sunuyor!

Dünya üzerinde en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri şüphesiz Twitter. Şirket, daha fazla kullanıcıyı platforma çekme yönünde bu zamana kadar birçok adım attı ve atmaya devam ediyor. Bugün, Google hesabınız üzerinden Twitter’a ulaşabilmenize olanak tanıyan yeni bir özellik test edilmeye başlandı.

twitter

Google ile Devam Et butonu eklendi!

Sosyal medya uzmanı Jane Manchun Wong, Twitter hesabı üzerinden bir ekran görüntüsü yayınladı. Yayınladığı ekran görüntüsüne baktığımız zaman Twitter’da hali hazırda bulunan ”Kaydol” ve ”Giriş Yap ”seçeneklerinin üstüne”Googleile Devam Et” adlı yeni bir buton eklenmiş.

Giriş yapmayı daha kolay ve hızlı hale getirecek

Bu yeni buton henüz tüm dünyada kullanıma sunulmamış olsa da, kullanıcıların artık Google hesaplarını kullanarak platforma erişebileceği yönünde bilgi veren muazzam bir detay. Bu özellik, Twitter’da oturum açmayı gerçekten çok daha kolay ve hızlı bir hale getirecek. Ayrıca bu yenilikle beraber Twitter kullanan ancak hesabı olmayan ve serbest dolaşan kişilerin sayısında önemli bir azalma olması bekleniyor.

Aslında her ne kadar güzel gibi dursada tüm sosyal medya hesaplarını Google hesabına bağlamanın pek de güvenli bir şey olmadığını söylemek isteriz. Çünkü Google’a gerçekleşecek bir siber saldırıda hackerlar kullanıcının mailinin yanında tüm sosyal medya hesaplarını da elinde bulunduracak. Bu yüzden Twitter’ın Google hesabı kullanarak giriş yapanların verilerini saklaması ve düzenli aralıklarla yedeklemesi gerçekten çok önemli.

Kaynak

 

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir