Ana SayfaGüncelWhatsApp, tek gösterimlik mesaj özelliğini test etmeye başladı!

WhatsApp, tek gösterimlik mesaj özelliğini test etmeye başladı!

Dünya üzerinde en çok kullanılan mesajlaşma platformlarından biri şüphesiz WhatsApp. Şirket, son zamanlarda kullanıcıları için birçok yenilik yaptı ve yapmaya devam ediyor. Bugün, kullanıcıların sadece bir kere görebileceği yeni mesaj özelliği test edilmeye başlandı!

WhatsApp virüs

Bir Kez Görüntüleme özelliği test edilmeye başlandı

Bugünden itibaren WhatsApp Beta programında yer alan Android kullanıcıları, fotoğraf ve videoları görüntülediği gibi silen ”Bir Kez Görüntüleme” özelliğine kavuştu. Bu özellik karşıdaki kişinin gönderdiğiniz medyayı sadece bir kez oynatabilmesine izin veriyor. Siz eğer ki karşı tarafa tek gösterimlik medya mesajı atarsanız karşıdaki kişi medyayı oynattığı anda size bildirim gelecek.

Ekran görüntüsü veya ekran kaydı almanın önünde hiçbir engel bulunmuyor 

Ancak bu özellik, ekran görüntüsü alma konusunda herhangi bir sorun yaşatmıyor. WhatsApp kullanıcıları kendilerine gelen medyayı ekran görüntüsü veya ekran videosu şeklinde galerilerinde süresiz muhafaza edebilecekler.

Özelliği almayan kullanıcılardan mesajlar silinmiyor

Ayrıca özelliğe erişimi henüz olmayan Android (Tam sürüm) ve iOS kullanıcılarına gönderdiğiniz tek görüntülenmelik mesajlar karşı taraftan silinmiyor. Özelliğin ileriki bir tarihte iOS platformuna da geleceği açıklandı ancak ne zaman geleceği hâlâ belli değil. Yeni gelişmelerden haberdar olmak için takipte kalın!

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir