Ana SayfaGüncelTwitter, hesapların güvenliğini artıracak bir adım atıyor!

Twitter, hesapların güvenliğini artıracak bir adım atıyor!

Dünya üzerinde en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri şüphesiz Twitter. Şirket, kullanıcıların güvenliğini iyileştirmek için bu zamana kadar birçok yenilik yaptı ve yapmaya devam ediyor. Bugün ise şirket, hesapların güvenliğini artırmak amacıyla yeni bir sistem geliştirmeye başladı.

twitter

USB ile bilgisayar yetkilendirmesi yapılacak yeni bir sistem deneniyor

Sosyal medya devi Twitter, şu anda hali hazırda bulunan çift adımlı doğrulamanın yanında yeni bir sistem geliştiriyor. Şirket, Fiziksel güvenlik anahtarı adında yeni bir sistem üzerinde çalışmalara başladı. Bu sistem, Twitter tarafından sağlanan bir USB’yi bilgisayarın USB girişine takarak bilgisayar yetkilendirmesini sağlamayı amaçlıyor. Yani bir kişinin elinde o USB aygıtı yoksa hiçbir şekilde hesabınıza erişemeyecek.

Twitter’da çalışan bir mühendis bunun en güçlü güvenlik sistemi olacağını söyledi

Twitter mühendislerinden biri, yayınladığı bir blog yazısında bu özelliğin en güçlü güvenlik sistemi olacağını söyledi. Güvenlik anahtarlarının FIDO ve WebAuthn sistemlerini kullanacağını söyleyen mühendis, yeni özelliğin şu anki SMS ve Mail yolu ile gelen doğrulama kodlarından kat kat daha güvenli olacağını söyledi.

Siber saldırılardan etkilenme oranını azaltması hedefleniyor

Özellikle üst düzey devlet ve şirket yöneticilerine gerçekleştirilen siber saldırıları engelleme konusunda bu güvenlik aracı çok işe yarayabilir. Yeni güvenlik anahtarlarının tüm Twitter kullanıcılarının kullanımına sunulacağı açıklandı. Ancak ücret ve ne zaman çıkacağı konusunda henüz bir bilgiye sahip değiliz. Yeni bilgiler edindikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir