Ana SayfaGüncelTwitter'ın geçen ay sadece ABD'de 180.000 Blue abonesi olduğu bildirildi

Twitter’ın geçen ay sadece ABD’de 180.000 Blue abonesi olduğu bildirildi

Elon Musk, abonelik hizmetinin önemli bir gelir kaynağı olmasını istiyorsa, Twitter Blue’yu potansiyel abonelere çekici hale getirmenin çok daha fazla yolunu düşünmek zorunda kalabilir. The Information’agöre, ABD’de yalnızca 180.000 kişi Ocak ortasına kadar Twitter aboneliği için ödeme yapıyor ve bu, görünüşe göre web sitesinin aylık aktif kullanıcılarının yaklaşık yüzde 0,2’si. Yayın, şirketin ödeme yapan kullanıcılarının yüzde 62’sinin ABD’de ikamet ettiğini de ortaya koyan bir belgedeki bilgileri gördüğünü söyledi. Bu, Twitter’ın dünya çapında yaklaşık 290.000 abonesi olduğu anlamına geliyor.

Twitter Blue, web üzerinden ödeme yapan kullanıcılar için ayda 8 dolar – veya yıllık abonelik için ödeme yaparlarsa 7 dolar – ve Apple veya Google’ın uygulama mağazaları aracılığıyla ödeme yapanlar için 11 dolar. İkinci seçenek, teknoloji devlerine abonelerin ödemelerinde bir kesinti sağladığından, Twitter hala genel olarak kullanıcılardan ayda sadece 8 dolar alıyor. Mevcut ödeme yapan kullanıcı sayısıyla, web sitesi abonelik hizmetlerinden yılda yalnızca 27,8 milyon dolar kazanmaya hazırlanıyor. Bununla birlikte, Twitter, Blue’yı bundan bir ay önce inişli çıkışlı bir ilk lansmandan sonra geçen yıl Aralık ayı ortalarında yeniden başlattı. Musk’ın görmek istediği büyüme seviyesine ulaşıp ulaşamayamayacağı görülecek olsa da, daha fazla abone toplamak zorunda.

The Information’ın belirttiği gibi, Musk geçen yıl Twitter çalışanlarına web sitesinin gelirinin yarısının aboneliklerden gelmesini istediğini söyledi. Şirket, Musk’ın web sitesini satın alırken aldığı kredilerden yalnızca yılda 1 milyar doların üzerinde faiz ödemek zorunda olduğundan, yönetici 2023 için 3 milyar dolarlık bir gelir elde etmeyi hedefliyor. Twitter’ın bunun yarısını Blue’dan kazanmak için oldukça fazla abonesi olması gerekiyor. Şirketin abonelik hizmetlerinden daha fazla kazanmayı düşündüğü bir yol, kullanıcıların web sitesine sıfır reklamla göz atmalarını sağlayan daha yüksek fiyatlı bir üyelik katmanı sunmaktır. Twitter’ın ayrıca işletmelerden altın doğrulama rozetleri için ayda 1.000 dolar ve onlara bağlı her hesap için ayda fazladan 50 dolar talep etmeyi planladığı bildiriliyor.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir