Ana SayfaGüncelTwitter kullanıcıları yakında yüklenen videoların kalitesini seçebilecekler

Twitter kullanıcıları yakında yüklenen videoların kalitesini seçebilecekler

Bir uygulama araştırmacısı olan Nima Owji’ye göre Twitter, kullanıcılarının yüklenen video içeriğinin kalitesini seçmelerine izin vermek için çalışıyor. Nima, haberleri Twitter profili aracılığıyla takipçileriyle paylaşırken, önerilen video kalitesi olarak 720p ve nadiren ihtiyaç duyulan kalite olarak 1080p sunan bir ekran görüntüsü yükledi (YouTube gibi bir şey, ancak mikro blog platformunun 2K veya 4K seçeneği sunup sunmayacağını merak ediyoruz).

Video kalitesi sorunu yeni değil ve Twitter video kalitesi sorunları olan tek platform değil. Video içeriği her yüklendiğinde önemli ölçüde sıkıştırıldığı gözlemlenmiştir. Bu adım kullanıcılara daha iyi bir deneyim sunmak için atılır. Yüksek kaliteli video içeriği daha fazla bant genişliğine ihtiyaç duyacaktır. Sonuç olarak, low-speed İnternet’e sahip izleyiciler, yüklenen medyanın keyfini zamanında çıkaramayacak ve hayal kırıklığına uğrayabilir. Bu nedenle, sıkıştırılmış bir video, düşük hızlı bir İnternet bağlantısında bile kendini yükleyebilecektir.

Twitter, sıkıştırma için kullanılan teknikler de dahil olmak üzere çeşitli faktörler nedeniyle videoyu sıkıştırabilir. Platformdaki sıkıştırma, kullanıcıların cihazlarının onunla başa çıkma şekline benzemez. Bu nedenle, içerik düzenleyici tarafından daha iyi bilinen nedenlerle sıkıştırılabilir.

İnternet bağlantısının hızı da sıkıştırma seviyesini belirleyen önemli bir faktördür. “Verileri Kaydet” özelliği etkin olan kullanıcılar, içerik optimize edilmiş biçimine göre görüntüleneceğinden videoları düşük kalitede izleyecekler.

Bir kullanıcı optimize edilmiş bir video yüklemeye çalışırsa, platformun onu sıkıştırmak için herhangi bir nedeni olmazdı; ancak, bir kullanıcı video özelliklerine aykırı olabilecek optimize edilmemiş bir video yüklediyse, içerik sıkıştırılır.

Virüs taşıyan bir cihazdan bir video yükleniyorsa, dosya bozulabilir. Sonuç olarak, içerik bulanıklaşabilir ve aynı bulanıklıkla yüklenebilir.

Bu nedenle, içeriğin sıkıştırılmadığından emin olmak için kullanıcılar, platformda bulunan video spesifikasyonunu takip eden videonun optimize edilmiş bir sürümünü yüklediklerinden emin olabilirler. Videonun orijinal versiyonunu da saklamak daha iyidir. Video gereksinimlerini takip ederek, videolar kurcalanmayacak ve orijinal formlarına yüklenecektir.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir