Ana SayfaGüncelWhatsApp nihayet iOS görüntülü aramaları için ekran içinde ekran desteği getiriyor!

WhatsApp nihayet iOS görüntülü aramaları için ekran içinde ekran desteği getiriyor!

Meta, WhatsApp için büyük bir iOS güncellemesi sunmaya başladı. Bu hafta 9to5Mac tarafından tespit edilen WhatsApp sürüm 23.3.77, sonunda görüntülü aramalar için resim içinde resim desteği ekliyor. Bu, Meta’nın sohbet uygulamasının iOS kullanıcılarının bir süredir istediği bir özellik ve The Verge’in belirttiği gibi, şirketin geçen yılın sonunda test etmeye başladığı bir özellik.

https://static.sosyopat.com.tr/wp-content/uploads/2022/01/WhatsApp-tarafindan-dikkat-ceken-iPad-aciklamasi-4.jpg

Diğer platformlardaki PiP modlarında olduğu gibi, WhatsApp da farklı bir uygulamaya baktığınızda görüntülü aramanızı en aza indirecek ve hizmet üzerinden sohbet ettiğiniz kişiyi görmeye devam ederken çoklu görev yapmanıza olanak tanır. PiP’ye hemen erişemezseniz, Meta, özelliğin ve WhatsApp’ın en son güncellemesiyle sunulan diğer geliştirmelerin “önümüzdeki haftalarda” kullanıma sunulacağını belirtiyor.

Diğer özelliklerden bahsetmişken, WhatsApp 23.3.77 ayrıca uygulama üzerinden gönderdiğiniz belgelere altyazı eklemenize olanak tanır. Ek olarak, Meta, sohbet gruplarınızın neyle ilgili olduğunu daha iyi tanımlamak için daha uzun konular ve açıklamalar eklemenize olanak tanıyan grup sohbet ayarlarını değiştirmiştir. Profil fotoğrafınız ve çıkartmalarınız için kullanabileceğiniz bir avatar oluşturmak için yeni bir seçenek de var.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir