Ana SayfaGüncelYouTube Yeni Bir 1080p Premium Katmanı Test Ediyor !

YouTube Yeni Bir 1080p Premium Katmanı Test Ediyor !

Reklam izleme, bu konuda davalar ortaya çıkmaya devam ederken birçok teknoloji devinin son zamanlarda sorunlarla karşılaştığı bir sorundur.

Bu, şirketlerin kaybedilen herhangi bir gelir açısından tekrar yoluna devam etmek için abonelik modellerinin beğenilerine başvurmalarının bir nedeni olabilir. Twitter son zamanlarda her türlü planı denedi, bu nedenle kullanıcılar ücretsiz olarak almak yerine ödeme yapmak zorunda kalıyor.

YouTube tam da bunu yapıyor olabilir ve önde gelen sosyal medya uygulaması zaten premium bir abonelik yayınlasa da, bu cephedeki en son durum, firmanın yakında ek ücretlerle birlikte gelen ücretsiz işlevselliğe nasıl doğru ilerlediğini gösteriyor.

Bu, tüm süreci çok daha cazip hale getirirdi. Haber, bir kullanıcının video kalitesi için en son 1080p Premium ayarının değişimini çabucak fark etmesiyle geldi. Bu çok daha gelişmiş bir bit hızıdır. Aynı zamanda tam video içeriğini normal görüntü kalitesinden daha fazla markalamanın harika bir yoludur. Ancak uygulamanın normal kullanıcıları için sunulan özellikleri ve kaliteyi nasıl değiştirmeyi denediğini kanıtlayan bir garanti veya kanıt yoktur.

Bu Premium’un nasıl büyük harfle yazıldığını kolayca göreceksiniz ve bu, uygulamanın Premium sürümünün beğenilerine hızlı bir referans olabilir. Bu, video içeriği seçeneklerine erişmek için gereklidir. Dahası, video kalitesine erişim sağlama sürecine çok yakın.

Ve geçen yıl Ekim ayında uygulamanın kare hızlarıyla ilgili başka bir benzer test yapıldığını hatırlıyorsanız. YouTube biraz daha bahşiş verdi ve 2160p60 ayarını Premium olarak etiketledi. Tek fark, onu gelişmiş bit hızı olarak adlandıramamasıdır. Sonunda, başlıkta yükseltme isteyenler için “dokun” yazıyor.

Sadece bir ödemenin arkasında belirli kare hızlarını belirleme açısından Google’ın nasıl temizleneceğini göstermeye gitti. Aynı şekilde, kullanıcılardan birkaç videodaki bit hızının normalden daha düşük olduğuna dair raporlar hakkında daha fazla şey duyuyoruz. Bunun nedeni, platformun 1080p video beğenilerini iki kategoriye daha ayırması olabilir. Yüksek ve düşük bit hızı katmanlarıyla bağlantılıdır, bu nedenle ayar için deneme gerçekleşebilir.

Şirketin CEO’sunun dokuz yıllık lider pozisyonundan nasıl kısa süre önce istifa ettiğini söylemiş miydik? Bu nedenle, firmanın iş stratejileri açısından bazı değişikliklerin ortaya çıktığını görmeliyiz.

Bit hızı, bir video dosyasının ne kadar büyük olduğu veya akış gerçekleştiğinde ne kadar az sıkıştırma görüntülendiği için ayrılmış bir terimdir. Unutma, ne kadar yüksekse o kadar iyi. Ancak uzmanlar kare hızı gibilerden bahsettiğinde, her saniye görülen kare sayısına atıfta bulunuyorlar. Ve burada, rakam ne kadar yüksekse, o kadar pürüzsüz olur. Ancak bu, çok arzu edildiği anlamına gelmez.

Şirket, her ay 12 dolarlık bir premium fiyat talep ederken, tüm video içeriğinden reklamları silmeye devam ediyor ve içerik oluşturuculara arka plan oynatma beğenilerine erişim sağlıyor. Aynı şekilde, YouTube Music’in premium sürümüne ve ayrıca çevrimdışı olarak yürütülen video indirme özelliklerine erişebilirsiniz.

Geçen yılki son çeyrek kazanç raporunda, şirketin ana şirketi YouTube Music ve premium abone listesinin 80 milyon kişi kaydettikleri yerde büyük bir büyüme gördüğünü iddia etti.

Ayrıca firma, 2023 için abonelik paketlerine yapılan yatırımları genişletmekten bahsetti. Ancak birçok insanın fark edemediği şey, bunun platformdaki diğer ücretsiz teklifler pahasına nasıl ortaya çıkabileceğidir.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir