Ana SayfaGüncelYouTube Müzik, Web için şarkı sözü entegrasyonunu kullanıma sundu!

YouTube Müzik, Web için şarkı sözü entegrasyonunu kullanıma sundu!

YouTube, YouTube Müzik’e ilk çıktığı günden beri sürekli geliştirdi ve geliştirmeye devam ediyor. Sürekli platforma yenilik yapan şirket, bu sefer bir yenilik daha yapıyor!

Platformun mobil uygulamasında olan şarkı sözü özelliği web kullanıcıları tarafından da istenen ama şirketin web kullanıcılarına sunmadığı bir özellikti. Bugünden itibaren bu özellik Web kullanıcılarının da kullanımına sunuldu.

Mobil uygulama ile neredeyse aynı arayüze sahip

Bu özelliğin Web sürümü, mobil uygulamadakiyle neredeyse aynı arayüze sahip. Artık ekranın sağ tarafında karşınıza iki seçenek çıkacak. Biri sıradaki şarkıların listesini görebileceğiniz alan, diğeri de şarkı sözlerini gösteren alan.

YouTube Müzik

Tüm şarkıların sözlerini kapsayıp kapsamadığı bilinmiyor

Bu özelliğin henüz tüm şarkıların sözlerini kapsayıp kapsamadığı bilinmiyor. Bunun sebebi ise uygulamanın henüz daha test aşamasında olduğundan dolayı fazla kullanıcıya sunulmaması kaynaklı bilgi eksikliği olarak tanımlayabiliriz.

Bu özelliği test eden kullanıcılar, özelliğin şarkı sözleri özelliğinin gayet başarılı ve sorunsuz şekilde çalıştığı bilgisini veriyorlar. Bu özelliğin ne zaman test sürecinden çıkıp kullanıcıların kullanımına sunulacağı bilinmiyor.

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir