Ana SayfaGüncelTwitter'da TT olan #PingsizBirTürkiye hashtaginin detayları!

Twitter’da TT olan #PingsizBirTürkiye hashtaginin detayları!

Woxic, isimli Türk oyuncunun Cloud9 takımından Yüksek Ping sorunu nedeniyle atılması üzerine konu #PingsizBirTürkiye hashtagi ile Twitter gündemine oturdu.

woxic espor #PingsizBirTürkiye

Yüksek ping nedeni ile atıldığını söylemesi ile Twitter gündemi karıştı

eSpor sektörünün her geçen gün büyümesiyle Türkiye’den ve diğer ülkelerden oyuncular başka takımlara transfer olmaya başladı. Son günlerde ise Türk eSpor topluluğunda popüler olan ve üzerinde çok konuşulan bir konu var. Profesyonel Türk oyuncu Woxic, aktif olarak oynadığı Counter-Strike Global Offensive adlı oyunla bu oyun için kurulmuş olan Cloud9 adlı takımda yer alıyordu. Geçtiğimiz günlerde Woxic, yaptığı bir açıklamada Cloud9 ile olan bağının tamamen bittiğini açıklamıştı. Woxic, takımdan atılış sebebinin yüksek ping olduğunu açıkladığı anda Twitter gündemi karıştı.

#PingsizBirTürkiye hashtagi gündemden düşmüyor

Bunun üzerine birçok oyuncu, destek amaçlı Twitter üzerinden bu konuyu ele alarak paylaşım yaptı ve gündemde birinci sıraya çıkardı. #PingsizBirTürkiye hashtagi ile açılan konu uzun süredir gündemde duruyor. Türkiye’de pingin yüksek olduğunu söyleyen kişiler, konunun yetkililere ulaşmasını istiyor. Konu ile ilgili paylaşılan bazı tweetleri haberimizde sizlerle paylaştık.

Diğer tweetlere buradan ulaşabilirsiniz.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir