Ana SayfaGüncelTwitter'ın Ana Sayfası Yakında Varsayılan Olarak “Size Özel” Veya “Takip” Olarak Ayrılacak!

Twitter’ın Ana Sayfası Yakında Varsayılan Olarak “Size Özel” Veya “Takip” Olarak Ayrılacak!

witter uygulamasının önerilen tweetleri yüzünüze zorlamak için çok çalışmasından bıkmış olan grubun bir parçasıysanız, bu güncelleme tam size göre.

Sosyal medya devi bugün, kullanıcıların beslemelerinin artık biri “Size”, diğeri “Takip” olmak üzere iki seçeneğe nasıl varsayılan olacağını doğruladı. Bu şekilde, kullanıcılar takip etmekten keyif aldıkları profillerden pano genelinde olumlu tweetlere tanık olabilirler.

Ev zaman çizelgesi artık “Size” olarak adlandırılıyor ve bu, uygulamanın kullanıcıların hayran kalabileceği birkaç tweet’i sergileyerek katılımını artırmak için çok çalıştığını göreceksiniz. Haberler, yandan kaydırabileceğiniz Aşağıdaki beslemenin yakın zamanda piyasaya sürülmesiyle birlikte geliyor. Önde gelen ekrana gelen bir uygulamanın beğenileri aracılığıyla giderek daha fazla içerik pompalar.

Bu, şimdilik, iOS ve Android cihazlara da başlamanın büyük planlarıyla web arayüzünüzde önlenebilir. Bu varsayılan bir seçenektir, böylece feed’iniz “Sizin İçin” veya “Takip Et” özelliğini girebilir.

Kullanıcıların bu haberle ne kadar mutlu ve hoş karşılanacağını sadece hayal edebiliyoruz, ancak uzmanlar işlerin platformun lehine gitmeyebileceğini düşünüyor. Bu, firmanın platform genelinde katılımı artırmaya çalıştığı içindir.

Unutmayın, tüm sosyal medya uygulamaları sevdikleri içeriği yükseltmek ve diğerlerinden kurtulmak için algoritmalarının beğenilerine güveniyor. Bunlar, her uygulamanın alt satır ölçümleriyle bağlantılı temel bilgilerdir ve genel olarak nasıl performans gösterdiklerini gösterir.

Meta, bir süredir önde gelen sosyal medya uygulamaları Facebook ve Instagram’daki kullanıcı beslemelerinde önerilen gönderi sayısını nasıl ikiye katlamayı umduğunu belirtti. Ancak kullanıcılara yayınlarını kalıcı olarak ayarlama şansı vermeyeceğiz.

Nedenini merak ediyorsanız, cevap oldukça basit. Teknoloji devi, çoğu kullanıcının taptıkları her şeyi içeren bir besleme isteyeceğini biliyor, ancak böyle bir uygulama her açıldığında işleri değiştirmeyi bile düşünmeyecekler.

Önerilerin beğenileri arasında her gezindiklerinde, takip etmeye istekli oldukları daha fazla kişi bulurken daha yeni şeylere dokunduklarını ve daha fazla video izlediklerini göreceksiniz.

Bakın, kullanıcılara büyük miktarda benzersiz içerik sunulduğunda yükselen büyüme ölçümleriyle ilgili bir oyun. Ancak bunu bildiğinizde, Twitter’ın neden kurallara aykırı olduğu ve önerilerini kapattığı ilginç ve şaşırtıcı.

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir