Ana SayfaGüncelWhatsApp'ın yeni Mac uygulaması kullanıma sunuldu!

WhatsApp’ın yeni Mac uygulaması kullanıma sunuldu!

WaBetaInfo, WhatsApp’ın yerel bir sürümünü bekleyen Mac kullanıcılarının artık kısıtlama olmaksızın indirebileceğini bildirdi. Yeni uygulama Mac donanımı için optimize edilmiştir ve Mac Catalyst ile oluşturulmuştur, bu nedenle mevcut web-wrapped Electron sürümünden daha hızlı ve daha verimli olmalıdır. Ayrıca, kişileri ve etkileşimleri bir bakışta görürken sohbetler, aramalar, arşivlenmiş ve yıldızlı mesajlar arasında kolayca geçiş yapmak için üç panelli yeni bir arayüz elde edersiniz.

WhatsApp Web

Apple’ın Catalyst’i, geliştiricilerin iOS uygulamalarını macOS’a taşımasına veya her iki platformda da çalışabilecek tek bir sürüm oluşturmasına izin vermek için tasarlanmıştır. Mac Catalyst’te geliştirildiğinden beri, bu uzun zamandır beklenen bir sürümün de iOS’a gelebileceğine dair biraz umut veriyor. 2021’de Meta, WhatsApp için çoklu cihaz desteğini genişlettiğini ve bir iPad uygulamasının yaklaşmakta olduğu spekülasyonlarına yol açtığını söyledi.

Geçen yıl WhatsApp, Windows 10 için akıllı telefona ihtiyaç duymadan çalışan yerel bir sürüm yayınladı. Mac uygulamasıyla hemen hemen aynı görünüyor ve ayrıca daha fazla güvenilirlik ve hız sunuyor.

Yerel macOS uygulaması TestFlight’ta birkaç aydır piyasada, ancak bu yalnızca testçiler için sınırlı yuvalar sunuyor. Artık tam beta sürümünde olduğuna göre, doğrudan WhatsApp’ın web sitesinden indirebilirsiniz.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir