22 Nisan Pazar

Üniversiteye geçince sosyal medya hesaplarını açmak gerekiyor

Üniversite eğitimi boyunca sosyal olmak size çok büyük artılar katacaktır. Marka yönetimine önem vermeli ve üniversite hayatınız boyunca gelecek için yatırım yapmalısınız.


Üniversite birçok gencin hayalidir. Hayatının şekilleneceği ve burada edineceği arkadaşlıkların uzun süreceğini bildiği içinde hayatına burada yön vereceğini gençler çok iyi biliyorlar. Hangi bölüm okuyorsanız okuyun burada yapmanız gereken en önemli şeylerden birisi kendi markanızı oluşturmaktır. İsterseniz bir marka oluşturun yada isminize özel olarak kişisel marka çalışması yapın. Marka çalışması yaptıktan sonra ise en önemli kural ulaşılabilir olmanızdır. Üniversite döneminde yaptığınız hataları hayatta yaşamamak içinde ulaşılabilir olmanız gerekiyor ki bu anlamda imdadınıza sosyal medya koşuyor.

ÜCRETSİZ VE GÜVENLİ BİR AĞ KURUN

Facebook, Instagram ve diğer paylaşım sitelerine üye olduktan sonra elbette takipçi sıkıntı yaşayacaksınız. Bu konuda arkadaşlarınızdan yardım alabilir ve kendi çabanız ile oldukça ileri seviye bir sosyal medya uzmanı ile oldukça ileri seviye işler başarabilirsiniz. Bu ağ kurulduktan sonra yaptığınız etkinlikleri doldurmak, kurumsal anlamda göz boyamak çok daha kolay olacaktır. Marka haline geldikten sonra insanlar ilk olarak geçmişinize bakıyor ve hemen akabinde şuan yaptıklarınıza bakıyor. Kurumsal olmaktan ziyade insancıl bir yaklaşım istiyorlar.

SOSYAL MEDYA ÜNİVERSİTE BAĞLANTILARINI GÜÇLENDİRİR

Üniversitede nereden baksanız 5 yıl geçiriyorsunuz. Bu 5 yıldan sonra ise yapmanız gereken en önemli şeylerden birisi yaptıklarınızın karşılığını almak olacaktır. Bölüm birincisi bile olsanız bu size para kazandırmıyor. Mantıklı ve zekice hareket etmeli, kişisel marka yönetimi hakkında özel dersler almalısınız. Yaşadığınız alanı şekillendirmeli ve üniversite hayatınızı çok iyi kullanmalısınız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Facebook uygulama

Facebook veri skandalları için yeni bir adım attı!

Geçtiğimiz gün senato karşısında ifade veren Mark Zuckerberg, Facebook için düğmeye bastı ve bir takım …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir