Ana SayfaİnternetVideo konferans için en iyi 10 Zoom alternatifi!

Video konferans için en iyi 10 Zoom alternatifi!

Zoom son zamanlarda güvenlik açıkları nedeni ile gündeme geldi. İşte bazı büyük markaların diğer popüler video konferans programları aşağıda yer alıyor.

Zoom yakın zamanda güvenlik sorunlarının ortaya çıkması ile kullanımında büyük dalgalar olduğu görülmüştü. Google, SpaceX ve NASA dahil olmak üzere büyük şirketler, Zoom’un personel genelinde kullanımını yasakladı.

Ayrıca, Zoom kullanıcılarının üçte birinden fazlası artık platformda veri sızıntılarından korktuklarını söyledi. Diğer video konferans seçenekleri isteyen kullanıcılar için, aşağıdaki platformlar Zoom’a alternatif olarak kullanılıyor.

  • Microsoft Teams

video konferans

Microsoft Teams, Office 365’teki yerleşik video konferans platformudur. İsteyen herkes kişisel bir elektronik posta adresi kullanarak Teams’in ücretsiz sürümüne kaydolabilir. Düşük düzeyli sürüm 300 üyeye kadar destek, misafir erişimi, bire bir ve grup video / sesli aramalar, ekran paylaşımı ve teams başına 10 GB’a kadar paylaşılan dosya hizmeti sağlıyor. Ancak iş planları daha fazlasını sunuyor. Böylece yöneticiler güvenlik, yönetim ve uyumluluk araçlarına erişebiliyor. Ekipler kullanıcı başına 1 TB’a kadar dosya paylaşabilir ve masaüstü Office programlarını ve SharePoint Online’ı kullanarak iş birliği sağlayabilir. Bu sürümler ayrıca çevrim içi İnternet seminerlerini ve eğitim oturumlarını da destekliyor.

  • Skype 

video konferans

Microsoft’un diğer popüler ürünü Skype, başka bir iyi bilinen görüntülü sohbet platformudur. Platform, sınırsız bir süre boyunca 50 katılımcıyı ücretsiz olarak destekliyor ve bu da daha küçük şirketler için ideal olmasını sağlıyor. Platform, herhangi bir üyenin kullanabileceği bir arama kayıt özelliğine sahip ve kullanıcıların kaydı bir aya kadar kaydetmesine ve paylaşmasına izin verir. Ancak kullanıcılar Skype uygulamasını indirmiş olmaları şarttır.

  • GoToMeeting

video konferans

LogMein, GoToMeeting’in web konferansı hizmetinde ses ve video oturumları ekran paylaşımı ve Android ile iOS için bir mobil uygulama bulunduruyor. En fazla 150 ekip üyesine izin veren Standart Sürüm, aylık 14 Dolar veya 12 Dolar karşılığında 1 ay abonelik hizmeti sunar. Orta ölçekli işletmeler, iş planı katmanı için aylık 19 dolar ödeyebilir ve bu da aralığı 250 katılımcıya yükseltir; ve bu büyük işletmeler 3.000 kullanıcıya kadar bağlantı sağlayan kurumsal planı seçebilir. Bir kurumsal planla ilgilenenler fiyatlandırma için doğrudan GoToMeeting’s ile iletişime geçmelidir.

  • Join Me

video konferans

LogMein ekibinin başka bir üyesi olan Join.me, küçük işletmeler veya daha dar bütçeli olanlar için mükemmel bir platformdur. Ekran paylaşımlı salt sesli toplantılar için üç katılımcı ücretsiz olarak kullanabilir. Ücretli planlar, ayda 10 dolar ve toplantıyı yapan katılımcılara izin veren ve zaman sınırı olmayan Lite abonelik planı ile başlar. Video alt katman sürümü için bir seçenek olmasa da, ekran ve pencere paylaşımı mevcuttur.

  • Cisco Webex

video konferans

Cisco Webex, bir başka popüler video konferans platformudur. Ücretsiz sürüm, üç kullanıcıya kadar ve 40 dakika boyunca 50 katılımcıyla önemli bir miktar sunuyor. Ayrıca HD Video, ekran paylaşımı ve kayıt seçenekleri de bulunduruyor. Ücretli planlar arasında Başlangıçta 50 katılımcı ile aylık 13,50 Dolar sunuyor ve artı olarak 100 katılımcı ise aylık 17,95 dolar diğer bir seçenek ise İşletmeler için olan 26,95 ABD Doları olan ve en fazla 200 katılımcı için beş lisans sağlayan kurumsal bir plandır.
  • BlueJeans

video konferans

Daha küçük bulut tabanlı bir video konferans hizmeti olan BlueJeans, daha küçük ekipler için yüksek kaliteli bir akış sunan platformdur. Üç hizmet seçeneği bulunuyor ve bunlar; Ben, Ekibim ve Şirketim olarak ayrılıyor. kullanıcılar 50 katılımcıya kadar aylık 19.98 Dolar ödüyor. Ekibim ev sahibi başına 23.99 Dolar aylık fiyatla sunuluyor. 10 Saatlik bulut toplantı kaydı ve 75 kullanıcıya kadar ortak bir gösterge tablosu ekliyor. Şirketim 150 katılımcıya kadar destek ve oda takvimi sistemi sağlıyor. Şirketim planıyla ilgilenenler için ise fiyatlandırma için BlueJeans yetkilileri ile iletişime geçmek gerekiyor.

  • Intermedia AnyMeeting

video konferans

Intermedia Unite altındaki AnyMeeting, video konferansı, sohbet ve ekran paylaşımını VOIP yeteneklerine ve yüksek düzeyli bir PBX sistemine sahip tek bir bulut tabanlı platformda bir araya getiriyor. Tüm sürümlerde bulunan uçtan uca şifreleme ve HIPPA özellikleri ile güvenli bir platformdur. AnyMeeting’de kuruluşun sahip olduğu üye sayısına göre maliyeti değişen Başlangıç, Hafif Sürüm ve Profesyonel seçenekleri bulunuyor. Fakat kampanya ile kullanıcılar 2021 yılına kadar Pro sürümünü ücretsiz olarak kullanabilirler.

  • Google Hangouts Meet

G Suite müşterileri için klasik Google Hangouts Ekim 2019’da kullanımdan kaldırıldı ancak Hangouts Meet ortaya çıktı. Normal Hangouts’un bu işletme sürümü, G Suite aboneleri için video toplantılarına da izin veriyor. Ancak harici katılımlar yinede bağlantı kurabilir. Basic’te katılımcı sayısı 100, Business için 150, Enterprise için ise 250’ye kadar çıkıyor.

  • RingCentral

RingCentral, 100’e kadar katılımcı ve sınırsız bire bir toplantı sunuyor. 40 dakikalık grup toplantıları, masaüstü ve uygulama paylaşımı için ücretsiz bir sürümde sunuyor. Bir sonraki seviye, sınırsız grup toplantısı ve Beni Ara için 1.000 dakika sunan kullanıcı başına 14.99 Dolar için abonelik fiyatıdır. Kullanıcı başına 34.99 Dolardan başlayan Office Premium, çağrı, mesajlaşma ve toplantıyı bir araya getirerek sınırsız video konferans ve sesli toplantılarla ekip işbirliğini kolaylaştırıyor.

  • Zoho Meetings

asda

Zoho Meetings, İnternet seminerleri, eğitim ve çevrim içi toplantılar için yeteneklere sahiptir. Platform, ses, video ve ekran paylaşımının yanı sıra telefon ses, kayıt ve takvim davetlerine de izin verir. 100 katılımcı ve 10 kayıt için plan aylık 10 Dolar ile başlıyor. Bir İnternet semineri için planlar için ise 25 katılımcı aylık 19 dolar ile başlıyor. 250 Katılımcı ve 25 kayıt için ise 79 Dolar ücret alınıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir