Ana SayfaSosyal MedyaSteamValorant E-Spor Maçlarında Kan Yerine Kıvılcım Gösterecek!

Valorant E-Spor Maçlarında Kan Yerine Kıvılcım Gösterecek!

valorant e-spor

Riot Games’in Valorant’ın e-sporlarda geleceği için büyük planları ve maçlarının kategorileri arasından mümkün olduğunca çok sponsor çektiğinden emin olmak istiyor. Bloomberg’e göre, geliştirici, Valorant maçlarından kanlı görüntüleri kaldırmak için üçüncü taraf turnuva organizatörlerine ihtiyaç duyacak. Riot’un birinci şahıs nişancı bile sanal kanla nasıl başa çıkacaklarını tartışmak için başlatılmadan önce 100 e-spor organizatörleri ile bir araya geldiğini bildirdi. Sonuçta, benzer sahneler grafik sahneleri ve görüntüler nedeniyle potansiyel sponsorları ve ticareti fırsatları kaybetti.

Geliştiriciler nihayetinde, açılıp kapatılabilen bir “kan göster” modu oluşturmaya karar verdi. Kapatıldığında, kan yerine kıvılcımlar ile vurulan oyuncuların vücudunda patlıyor. Sponsorları çekmek uğruna kanı sansürlemenin yanı sıra, Riot’un Çin Şirketi Tencent’e ait olduğunu da belirtmek gerekir. Çin’in bildiğiniz gibi video oyunlarında kan söz konusu olduğunda çok katı kuralları bulunuyor.

Riot’un e-spor kıdemli müdür Whalen Rozelle’ye yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Sonuçta, espor’umuzun mümkün olduğunca erişilebilir olmasını istiyoruz ve buna mümkün olduğunca geniş bir şekilde ulaşılmasını da sağlıyoruz. Kanı kapatarak daha fazla sponsorun ve distribütörün ekosisteme katılmasına izin veriyoruz ve sonuçta herkes için daha fazla erişilebilir ve istikrar yaratıyoruz.” 

Yine de, ilk Valorant maçlarının ne zaman gerçekleşeceği belli değil. Şirket, kısa bir süre önce Twitch hesabına sahip herhangi birinin görüntü sağlayanlara beta erişim anahtarını izin vererek oyuna erişimi genişletti, artık oyuna erişim için twitch’te herhangi bir Valorant yayınında bulunmanız şansınızı arttıracak.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir