Ana SayfaGüncelYouTube, videoları kullanıcıların diline otomatik çeviriyor!

YouTube, videoları kullanıcıların diline otomatik çeviriyor!

Dünyaca ünlü video paylaşım platformu YouTube, son derece önemli bir yenilik yapıyor. Neredeyse hepimizin kullandığı platform üzerinde bazen istediğimiz içeriği Türkçe olarak bulamayınca farklı dillerdeki içeriklere yöneliyoruz. Zaman zaman bu içeriklerin olduğu dilleri tam anlayamadığımız için sıkıntı çekebiliyoruz. YouTube, tam bu alanda önemli bir yenilik yapıyor.

youtube

İlk etapta Portekizce ve Türkçe dilleri için kullanıma sunuldu!

Yeni özellik sayesinde artık videolar otomatik olarak kullanıcının kendi diline göre altyazı ile sunulacak. Yani siz hangi dilde olursa olsun bir video izliyorsanız videoda Türkçe altyazı mutlaka olacak. İlk etapta Portekizce ve Türkçe dillerinde test edilen bu özellik şu anda ülkemizdeki çoğu kullanıcıya sunulmuş durumda. Şu anda sadece İngilizce-Portekizce ve İngilizce-Türkçe arasında otomatik çeviri yapan bu özelliğin önümüzdeki süreçte birçok farklı dil için de entegre edilmesi bekleniyor.

Portekiz ve Türkiye’de bulunan kullanıcılar özelliği deneyimleyebiliyor

Özellik şu anda Portekiz ve Türkiye’de kullanıma sunulmuş durumda. YouTube üzerinden İngilizce herhangi bir videoyu açarak bu özelliği test etmeye başlayabilirsiniz. Bu bir sunucu güncellemesiydi ancak özelliği kullanamıyorsanız uygulamayı güncellemeniz gerekebilir. Yeni gelişmelerden haberdar olmak için takipte kalın!

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir