Ana SayfaGüncelWhatsApp, Gruplar Bölümüyle İlgili Yeni Güncellemeler Yayınlayacak

WhatsApp, Gruplar Bölümüyle İlgili Yeni Güncellemeler Yayınlayacak

Son zamanlarda, WhatsApp’ın işletme hesaplarına bağlı kullanıcılar için Premium sürümünü duyurduğunu gördük . Ancak şimdi, bu hafta WhatsApp gruplarıyla ilgili başka bir çekici özellik duyuyoruz. WBI

, hem Android hem de iOS kullanıcıları için, şirket birkaç seçilmiş beta testçisinin kullanımına açık olacak şekilde gruplarına 1024 katılımcı eklemeyi planlıyor .

Geçtiğimiz Haziran ayında, uygulamanın grup bölümüne 512’ye kadar üye eklenmesiyle bağlantılı yepyeni bir özellikle ilgili haberleri gördük. Ve bu bile bazıları tarafından şaşırtıcı olarak kabul edildi. Ama şimdi, rakamın ikiye katlanarak 1024’e çıktığına dair raporlar duyuyoruz ve bu hafta açıklanacak!

Bu, eğer büyük gruplar oluşturmakla ilgileniyorsanız, uygulama size bunu yapma şansı veriyor demektir!

Şimdilik, bazıları için sadece bir beta testi, ancak insanların neden bu özelliği de yakında elde edemeyeceklerini anlamıyoruz. Ayrıca, sadece mevcut bir gruba üye eklemekle kalmayıp, aynı zamanda bu kadar çok üyeye sahip yeni bir grubu da dahil etme şansına sahip olacaksınız. Yani anlayacağınız gibi, seçim tamamen sizin.

Haberin, özellikle uzun zamandır böyle bir özellik arayışında olanlar başta olmak üzere, pek çok kişiyi mutlu edeceğini kesinlikle düşünüyoruz. Bilmiyorsanız, farklı topluluklardan çok sayıda alt grubun da bu yeni sınırı desteklediği görüldü.

Ayrıca, uygulamanın, yöneticilere gelecekteki durumlarda da bu tür büyük gruplar üzerinde daha fazla kontrol sağlama şansı veren yeni araçlarla birlikte geldiğini göreceksiniz. Bu, bekleyen katılımcılardan oluşan bir listeyi ve harika bir onay sistemini içerir.

Bazı şanslı beta test kullanıcıları bu hafta deneme yapma şansına sahip olacak ve geri kalanı söz konusu olduğunda, uygun bir sunum başlayana kadar biraz daha beklemeniz gerekecek.

Sırada, üzerinde çalıştıkları başka bir harika özellik hakkında WhatsApp’tan daha fazla haber duyuyoruz. Bu, WhatsApp grupları için ‘ bekleyen katılımcılar ‘ adı verilen bir işlevle ilgilidir .

Böyle bir özellik sayesinde artık uygulamadaki grup yöneticileri, gruba katılmak isteyenlerin kimler olduğunu görme şansına sahip olacak. Aynı zamanda, onlara orada da onaylama şansı verilecek.

Şimdilik, özelliği yalnızca Android’deki WhatsApp kullanıcıları için beta olarak test ettiklerini biliyoruz. Ve bugün, iOS kullanıcılarının da böyle bir çabadan yararlanacağına dair bir onay aldık.

Özellik, grup bilgileri bölümünde görülecektir ve yalnızca ilgili grup yöneticileri tarafından görülebilir. Ne de olsa, bir grubun üyelerini onaylama hakkına sahip olanlar sadece onlar.

Kısa süre önce, uygulamanın yeni katılımcıları onaylamaktan kimin sorumlu olduğuna karar veren bir özellik üzerinde çalıştığına dair haberleri de duyduk. Etkinleştirilirse, tüm yeni üyeler davet bağlantılarına yanıt verir ve bir yönetici üyeden manuel onay bekler. Her ikisi de şu anda geliştirme aşamasındadır, bu nedenle bir sürüm planlandığında size haber vereceğiz.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir